BMW 2 Active Tourer to twór niemieckich inżynierów, którego pierwsza generacja opuściła bramy fabryki w 2014 roku. Warto dodać, że wtedy było to pierwsze auto tej firmy posiadające napęd na przednią oś.

No właśnie, czy odejście od tradycyjnych rozwiązań nie przeszkodziło rodzinnemu autu w odniesieniu sukcesu? Wszystko wskazuje na to, że nie. Z oficjalnych informacji wynika, że niemiecki producent w przyszłym roku wypuści na rynek kolejną generację modelu. Zmodernizowanie pojazdu zostało wymuszone m.in w celu postawienia godnego konkurenta Mercedesowi klasy B. Dziś możemy powiedzieć więcej na temat premiery nowej 2 Active Tourer. Aktualnie na rynku nadal możemy zakupić Bmw serii 2 w wersji rodzinnej. Niestety jest to nadal samochód, który wyglądem należy do poprzedniej epoki w dziejach BMW.

2 Active Tourer

Do zmian jakie widzimy gołym okiem należy zaliczyć przede wszystkim zupełnie nowe ułożenie świateł przednich, które w pełni wykonane są w technologi LED. Na renderze możemy zaobserwować prawdopodobnie auto wyposażone w pakiet stylizacyjny M Sport. Dzięki niemu zyskamy zupełnie inny zderzak niż w podstawowej odmianie. “Nerki”, które w najnowszych modelach marki są pokaźnych rozmiarów – tutaj świetnie komponują się z resztą nadwozia.

2 Active Tourer
Porównanie obecnej generacji modelu do zakamuflowanego egzemplarza modelu 2021.

Jak wiemy odmiana Gran Tourer nie będzie dostępna w nadchodzącej generacji z powodu braku zainteresowania. Dla przypomnienia, Gran Tourer była odmianą BMW serii 2, która mogła zabrać na pokład 7 pasażerów. Niemiecka firma zapewnia, że nowa generacja Active Tourer zapewni podróżującym jeszcze więcej komfortu dzięki powiększonemu rozstawowi osi. Deska rozdzielcza będzie wyposażona w dwa ekrany. Jeden informujący pełniący funkcję wirtualnego kokpitu oraz drugi przeznaczony do obsługi info-rozrywki. W opcji będzie można zamówić m.in sterowanie gestami oraz inteligentnego asystenta BMW.

Oczywiście nie jest to koniec zalet nadchodzącej generacji. Auto zostanie wyposażone również w wyświetlacz Head-Up, panoramiczny szklany dach oraz kluczyk umożliwiający zdalne uruchamianie czy sterowanie klimatyzacją. BMW 2 Active Tourer skorzysta również z rozwiązań takich jak ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu z aktywnym powrotem pasa, adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie o zderzeniu tylnym, równoległe lub prostopadłe wsparcie parkowania oraz asystenta cofania BMW.

Jednostki napędowe, które trafią pod maskę minivana to turbodoładowane silniki znane z innych modeli BMW. Fani silników wysokoprężnych będą mogli wybrać między dwoma silnikami. Najmocniejszy z nich posiadał będzie moc 190 koni mechanicznych. Dostępne będą również jednostki benzynowe. Jedną z nich będzie silnik trzycilindrowy. Niestety, z widomych względów, nie powinniśmy spodziewać się usportowionej odmiany M235i. Moc silników będzie przekazywana na przednie koła za pomocą sześciobiegowej przekładni manualnej lub 8-stopniowej automatycznej. W opcji oczywiście dostępny będzie napęd xDrive. BMW zapewnia, że auto zostanie wyposażone również w odmianę Plug-in hybrid, ale dołączy ona do gamy w późniejszym terminie.

Foto. Carscoops

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *