Redaktor | Fotograf

Bertone to jedno z najbardziej uznanych studiów designerskich na świecie. Niestety, w ostatnim czasie nieco o nim zapomniano. Teraz, po zmianie właściciela, marka powraca z nowym modelem GB110. Jest on nowym początkiem dla firmy. Produkcja wyniesie jedynie 33 sztuki, w związku z czym będzie mocno limitowana. Co ważne, napęd będzie spalinowy, a samo auto ma być piekielnie szybkie.

Istnieje wiele marek, które choć nie są na pierwszych stronach gazet, często potrafią mile zaskoczyć fanów motoryzacji. Jedną z nich jest zdecydowanie Bertone, które ma w swoim portfolio wiele ciekawych projektów. Przede wszystkim zostały one stworzone jako design modeli innych marek, jednak tym razem włoskie studio designerskie pokazało własny samochód. Bertone GB110 powstanie w ilości jedynie 33 sztuk, w związku z czym z pewnością nie będzie częstym widokiem na drogach. Z pewnością będzie jednak można zazdrościć tym, którzy je zobaczą.

Bertone GB110 oficjalnie zaprezentowane - piękno i sport w jednym

Pod względem designu. GB110 zdecydowanie będzie jednym z najładniejszych supersamochodów. Stylizacja ma być oparta o projekty studia z lat 70. i 80.. W związku z tym, nawiązuje ona przykładowo do Lancii Stratos. Przednia część jest stylizowana agresywnie, a w oczy rzuca się charakterystyczne wycięcie na masce. Ma ono zapewniać więcej docisku aerodynamicznego. Wrażenie robi także potężny splitter przedni. Z tyłu uwagę przykuwają zwłaszcza futurystyczne światła, a także cztery ogromne końcówki wydechu.

Bertone GB110 oficjalnie zaprezentowane - piękno i sport w jednym

Te mają odpowiadać za dźwięk silnika, który ma rozwijać aż 1115 koni mechanicznych i 1100 niutonometrów. Niestety, Bertone nie zdradza, jaka dokładnie jednostka znajdzie się pod maską. Jedyną dodatkową wartością, o jakiej mówi producent to maksymalne obroty. Silnik ma kręcić się aż do 8400 obrotów, a dzięki napędowi na cztery koła, osiągi mają być znakomite. Przede wszystkim chodzi o przyspieszenie do setki, które ma zająć mniej niż 2,8 sekundy. Do 200 kilometrów na godzinę, GB110 ma rozpędzić się w następne 4 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 380 kilometrów na godzinę.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *