Redaktor | Fotograf

Każdy producent stara się obecnie przejść na produkcję samochodów elektrycznych. Jednym z liderów tego procesu jest Audi, które zadeklarowało, że do 2033 pozbędzie się ze swojej oferty modeli spalinowych. W związku z tym, producent potwierdził, że już za 7 lat, wszystkie fabryki będą produkowały przynajmniej jeden model elektryczny.

Elektryczne modele Audi są coraz popularniejsze. Nic więc dziwnego, że wraz z rosnącą produkcją, producent musi dostosować do niej coraz większą ilość fabryk. Przede wszystkim są to fabryki już istniejące, które póki co produkowały modele spalinowe. Audi zdecydowało jednak, że do 2029 roku, każda fabryka będzie musiała produkować minimum jeden model na prąd. Ma to przede wszystkim związek z powolnym wycofywaniem modeli spalinowych z oferty. Do 2033 roku, Audi ma pozostawić w swojej gamie jedynie samochody elektryczne.

Audi na prąd będą powstawać w każdej fabryce marki od 2029 roku

W ciągu najbliższych sześciu lat, przekwalifikować się będą musiały przede wszystkim fabryka w Niemczech (Neckarsulm), Meksyku i na Węgrzech. Póki co powstają tam modele napędzane silnikami spalinowymi. W związku z tym, będą one musiały być mocno zmodyfikowane. Audi zdaje sobie z tego sprawę, i chce zainwestować aż 500 milionów euro, aby wyszkolić pracowników fabryk w produkcji aut elektrycznych. Co ważne, w ten sposób niemiecki producent chce także zaoszczędzić w przyszłości. Plan Audi to obcięcie kosztów utrzymania fabryk o połowę do 2033 roku, czyli do czasu przejścia na samochody elektryczne.

Audi na prąd będą powstawać w każdej fabryce marki od 2029 roku

Głównym sposobem na to ma być redukcja ilości produkowanych samochodów spalinowych, które są bardziej skomplikowane w produkcji niż elektryczne. Ponadto, te pierwsze powoli już znikają z rynku. Niemiecki producent zapowiedział, że takie modele jak A1 czy Q2 nie doczekają się swoich następców. Oficjalny powód to niskie zainteresowanie, ale w szerszym kontekście może to też oznaczać redukcję kosztów. Ostatnie spalinowe Audi ma zostać zaprezentowane w 2026 roku. To już niedługo biorąc pod uwagę fakt, że następne generacje takich modeli jak A6 czy A8 mogą być już czysto elektryczne.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *