Redaktor | Fotograf

Wiele osób posiadających samochody sportowe, nie chce ich wykorzystywać na torze. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ kończy się to zazwyczaj koniecznością napraw wielu elementów. W takim wypadku, warto zainwestować w samochód torowy. Jedną z ciekawszych propozycji w tym segmencie może być Radical ze swoim nowym SR3 XXR. Producent właśnie zaprezentował nową wersję modelu.

Radical jest marką niszową, która oferuje przede wszystkim samochody torowe. Jednym z ich najpopularniejszych modeli jest SR3, który doczekał się wielu wersji. Jak sama nazwa wskazuje, samochody te nie mają kompromisów. Mimo to, producent właśnie przygotował odmianę XXR, która jest jeszcze bardziej szalona. Ma ona znakomity stosunek mocy do wagi, co jest jednym z najważniejszych parametrów w tego typu samochodach. Przede wszystkim, Radical słynie jednak z przyjemności z jazdy. Istnieje duża szansa, że model ten podbije tory wyścigowe całego świata.

Radical SR3 XXR - nowe zwinne auto na tor z mocą 232 koni

Wspaniały stosunek mocy do masy udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki zastosowaniu nowej jednostki napędowej. Jest to silnik 1.5 stworzony przez firmę Radical. Rozwija on moc 232 koni mechanicznych. Co ciekawe, może być napędzany przez biofuel. Wcześniejsze modele producenta rozwijały moc około 200 koni, w związku z czym przyrost jest znaczny. Kilka usprawnień otrzymała także skrzynia biegów. SR3 XXR otrzyma także usprawnienia w innych dziedzinach. Najnowszy model producenta otrzyma teraz tryb jazdy w alei serwisowej, co jest niezwykle wygodne podczas wyścigów.

Radical SR3 XXR - nowe zwinne auto na tor z mocą 232 koni

Przede wszystkim będzie to aerodynamika. SR3 XXR ma się zachowywać lepiej przede wszystkim na wejściu w zakręt. Część elementów, takich jak spoiler i dyfuzor, w opcji może być wykonana z włókna węglowego. Usprawnienia dotyczą też układu hamulcowego. Został on stworzony we współpracy z AP Racing, który jest słynnym producentem hamulców. Dostępność Radicala SR3 XXR ma być duża, jednak będzie on dostępny jedynie w wybranych krajach. Produkcja ma ruszyć już w lutym przyszłego roku, w związku z czym, na torach wyścigowych auto pojawi się już niebawem.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *