Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Właściciele samochodów marek Audi, Porsche i Volkswagen mogą skorzystać ze specjalnej usługi przedłużenia gwarancji bez opłat o 3 miesiące, aby po pandemii mogli naprawić swoje auta

Obecna sytuacja związana z koronawirusem zmusiła nas wszystkich do pozostania w domu. Nawet, gdybyśmy chcieli coś załatwić to większość punktów świadczących usługi pozostaje zamknięta, więc i tak nic nie zrobimy. Co jednak w przypadku, gdy zbliża nam się termin przeglądu samochodu lub kończy nam się gwarancja, na której chcemy wykonać potrzebne naprawy naszego auta, ale punkty serwisowe pozostają zamknięte? Audi, Porsche i Volkswagen mają na to rozwiązanie – przedłużają gwarancję o dodatkowe 3 miesiące zupełnie za darmo. W ten sposób klienci mogą spokojnie zaczekać w domu, aż cała sytuacja się unormuje. Przedłużenie gwarancji dotyczy wszystkich samochodów, którym termin upływu gwarancji kończy się pomiędzy 1 marca 2020 r. a 31 maja 2020 r. Dotyczy to zarówno samochodów z gwarancją standardową jak rozszerzoną (przedłużoną).

Jednak z całej trójki producentów Porsche idzie o krok dalej i pokazuje się jako prawdziwa marka premium. Bowiem w przypadku Porsche, przedłużenie dotyczy również samochodów, którym gwarancja zaczyna się pomiędzy 1 marca 2020 r. a 31 maja 2020 r. Zatem jak widać, gdy chodzi o samochody dostarczające wyjątkowych wrażeń z jazdy i niesamowitych emocji to możemy liczyć na wsparcie w tych ciężkich dla wszystkich momentach. Nie mniej jednak każdy z trzech producentów zachował się bardzo dobrze i jest to postawa godna naśladowania przez inne marki.

Audi, Porsche i Volkswagen

Podobne kroki podjęły chociażby KIA i Hyundai. W tym przypadku każda gwarancja, która kończy się pomiędzy marcem 2020 r. a majem 2020 r. zostanie przedłużona do 30 czerwca 2020 r. Dobre rozwiązanie, bo o ile sprzedaż można przenieść do internetu robiąc salon online to serwisu online już nie zrobimy. Chociaż zapewne poradniki producentów jak naprawić dane usterki w samochodzie w formie wideo cieszyłyby się sporą popularnością. Może to dobry pomysł, aby umilić czas ludziom siedzącym w domu? Kto zatem pierwszy zrobi serwis online w technologii VR? Producenci samochodów – rozważcie to, a będziecie mieli prawdziwy hit!

Audi, Porsche i Volkswagen

Foto. materiały prasowe producentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *