Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W BMW grill w postaci “nerek” jest bardzo kontrowersyjny, ale w tej przyczepie zrobionej z Audi A7, również mamy dwa grile. Różnica jednak jest taka, że te z przyczepy są bardziej praktyczne, bo spokojnie można usmażyć karkówkę

To nie pierwszy tego typu projekt, gdy ktoś przerabia fragment samochodu na przyczepę. Były już projekty z Passatami, Golfami, ale to chyba pierwsza taka “przyczepa” wykonana z Audi A7 i to nie byle jakiego, bo z silnikiem 3.0 T oraz napędem Quattro. Najprawdopodobniej właściciel wykorzystał wcześniej uszkodzony samochód, bo trochę nieracjonalne byłoby cięcie dobrego A7. Tak czy inaczej, ciekawie robi się, gdy przejdziemy z ładnego tyłu, gdzie co ciekawe jest nawet aktywny spoiler, do przodu, bo tam prawdziwe królestwo kucharzy i stanowisko Masterchef. Wszystko za sprawą aż dwóch grilli umieszczonych na miejscu dawnej kanapy.

Auto znajduje się w stanie Virginia, chociaż zgodnie ze swoim przeznaczeniem mogłoby być oferowane masowo w Polsce. Jak wiemy, sezon grillowy ma się w naszym kraju bardzo dobrze, więc taka przyczepa byłaby niezwykle użyteczna. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy pewnego popołudnia dzwoni do nas znajomy z propozycją wypadu za miasto. Trzeba Coś wrzucić na ruszt, a po raz kolejny jeść fast-food’a nie bardzo wam leży. Wystarczy zapiąć przyczepę do PickUp’a i można jechać na grilla w dowolne miejsce, a do tego z jaką klasą – w końcu to Audi i to nie byle jakie, bo A7 w Quattro!

Sam projekt wydaje się być dobrze wykonany, bo konstrukcja pierwotnego samochodu kończy się za słupkiem C i później pojawia się solidna stalowa rama, która przechodzi w mocowanie haka. Zastosowano jeszcze specjalną płytę przed bagażnikiem, aby ciepło z grilla nie przedstawiało się na dalsze elementy konstrukcyjne. Jeśli zapakowalibyśmy cały bagażnik A7 kiełbasą i odpowiednim trunkiem to chyba nie ma lepszej przyczepy na weekend. Do tego jest bardzo aerodynamiczna dzięki aktywnemu spoilerowi. Nic tylko skupować używane audi A7 w stanie agonalnym i przerabiać je na przyczepy grillowe. Biznes sam prosi się o realizację.

Foto. @jeepcj79 via Instagram

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *