Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Alpina słynie z modyfikowania BMW pod kątem luksusu. Teraz czas na flagowe Gran Coupe

BMW w ostatnim czasie pokazało całą paletę możliwości nowej serii 8. Zaczynając od zwykłych Coupe i Gran Coupe przez M8 oraz M8 Competition w obu wersjach nadwozia po kabriolety i cały pakiet części z serii M Performance, którymi możemy zmienić całkowicie wygląd nowej serii 8. Jednak w tym wszystkim widać, że BMW kładzie nacisk na sportowy charakter, ale nie zapominajmy, że BMW serii 8 to także luksusowa limuzyna. Dlatego też Alpina zabrała się za modyfikowanie topowego modelu bawarskiego producenta.

Alpina modyfikowała już w przeszłości zarówno serię 6, która jest poprzednikiem serii 8, ale również serię 8 pierwszej generacji, kiedy to wypuszczała mocniejsze wersje z silnikiem V12. Teraz najprawdopodobniej nowe modele opierające się na serii 8 będą nosiły nazwę B8, czyli taką samą jak seria 3 E36 modyfikowana wcześniej przez Alpina.

Alpina rozważa również wprowadzenie do oferty elektrycznego modelu, jednak ma on być oparty na serii 7. Według zapewnień CEO firmy nie jest piorytet dla marki i taki model powstanie tylko, gdy będzie taka potrzeba. Trzeba przyznać, że jest to słuszna ideologia, bo po co pchać się w coś na siłę?

Napewno Alpina skupi się bardziej na wariancie Gran Coupe, bo to on jest tym luksusem dla serii 8 i ma konkurować z S klasą Coupe. Jak to wyjdzie w praniu zobaczymy, ale półap cenowy napewno przekroczy ponad milion złotych. W końcu za luksus trzeba słono zapłacić.

Foto. materiały prasowe BMW

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *