Redaktor | Fotograf

Alpina B7 to flagowy model producenta, który jest znany wśród wszystkich fanów BMW. Niestety, wraz z końcem produkcji poprzedniej generacji Serii 7, również on zniknął z rynku. O następcy na razie nie ma mowy, jednak wszystko wskazuje na to, że nadejdzie on wraz z liftingiem nowej flagowej limuzyny BMW. Nastąpi to prawdopodobnie w 2026 roku.

Fani Alpiny od jakiegoś czasu czują się mocno niepewnie. Oferta producenta z Buchloe od dawna nie była tak bogata, jednak jednocześnie już niedługo marka będzie wchłonięta przez BMW. W takim wypadku nie do końca wiadomo, co stanie się ze słynnym tunerem/producentem. Już teraz w ofercie brakuje flagowego modelu, opartego na BMW Serii 7. Alpina B7 zniknęła z rynku wraz z końcem produkcji poprzedniej generacji auta. Wszystko wskazuje jednak na to, że flagowy model wróci do oferty wraz z premierą limuzyny BMW po liftingu, co nastąpi już za trzy lata.

Plany marki z Buchloe są ambitne, jednak ogromną zmianą będzie nowy właściciel. BMW przejmie kontrolę nad Alpiną już w 2026 roku. Poza ogromnym zastrzykiem finansowym, producent otrzyma również nową rolę w gamie marki. Znaczek Alpiny prawdopodobnie ozdobi najbogatsze odmiany wyposażeniowe, a inżynierowie producenta z Buchloe będą opracowywać zawieszenie. Można przypuszczać, że będzie to odpowiedź na podmarkę Mercedes-Maybach, jednak z lekkim zacięciem sportowym. Najnowsza technologia ma wspomóc inżynierów Alpiny, aby opracowywać jeszcze bardziej komfortowe modele.

Z racji, że przejęcie nastąpi dopiero za trzy lata, można oczekiwać, że Alpina będzie skupiała się na autach elektrycznych. Byłoby to zgodne z elektryczną polityką BMW. Prawdopodobnie tak jednak nie będzie, ponieważ producent z Buchloe przyzwyczaił swoich klientów do stosowania dużych jednostek spalinowych. W związku z tym, prawdopodobnie tak długo jak to możliwe, będzie z nich korzystał również w momencie przejęcia przez BMW. Alpina B7 do tej pory korzystała z jednostki 4.4 V8, która była mocno zmodyfikowana przez producenta.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *