Redaktor | Fotograf

Alpina od zawsze kojarzyła się nam z połączeniem sportu i komfortu. Nie inaczej będzie tym razem. Producent z Buchloe pokazał właśnie nowy model – B4 Gran Coupe. Oczywiście, jest on oparty na BMW Serii 4, jednak zmian jest bardzo dużo, zarówno pod względem stylistycznym, jak i technicznym. Można też powiedzieć, że będzie to odpowiednik M4 Gran Coupe, z tym że taka wersja nigdy nie powstanie.

Nowa Seria 4 bez wątpienia jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych samochodów ostatnich lat. Jednak znaleźli się również fani tego modelu, dzięki czemu sprzedaż jest dobra. Niestety, w zeszłym roku BMW potwierdziło, że nie powstanie odmiana M4 Gran Coupe. Z pomocą przychodzi jednak Alpina, która właśnie pokazała B4 w takiej odmianie nadwoziowej. Choć oczywiście, będzie to auto z zupełnie innym charakterem, pod względem mocy będzie się mogło równać z najmocniejszymi odmianami BMW.

Alpina B4 Gran Coupe debiutuje - sportowa i komfortowa limuzyna

Pod względem stylistyki, dużego zaskoczenia oczywiście nie ma. Z przodu pozostał kontrowersyjny grill, jednak pojawiła się charakterystyczna dokładka Alpiny. Zupełną nowością są koła, 20-calowe felgi o wzorze Alpina Classic debiutują właśnie w tym modelu, jednak widać, że stylistyką nawiązują do tradycji marki. Z tyłu pojawiły się oczywiście cztery okrągłe końcówki wydechu, a także mała lotka podkreślająca sportowy charakter auta. Elementem wyróżniającym odmianę Gran Coupe są oczywiście dwie pary drzwi.

Alpina B4 Gran Coupe debiutuje - sportowa i komfortowa limuzyna

Ciekawie jest jednak również pod maską. Alpina zastosowała w B4 3-litrową jednostkę, której moc wynosi aż 500 koni. Jest to jedynie o 10 koni mniej od najmocniejszej odmiany Serii 4, czyli M4 Competition. Napęd trafia oczywiście na 4 koła za pomocą 8-biegowej skrzyni. Sprint do setki zajmuje jedynie 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna to aż 301 kilometrów na godzinę. Oczywiście, jak przystało na Alpinę, mistrzowie z Buchloe zabrali się również za zawieszenie. Według producenta, udało się zachować jego sportowe właściwości, przy znacznej poprawie komfortu. Ceny Alpiny B4 Gran Coupe zaczynają się od 102 tysięcy euro.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *