Redaktor | Fotograf

Shelby GT500 to najmocniejsza obecnie wersja Mustanga GT i stał się zabawką dla dużych chłopców z wielkim portfelem i sporą ilością odwagi

Po kilku miesiącach od prezentacji nowego modelu, Ford w końcu opublikował cennik najostrzejszej wersji Mustanga czyli Shelby GT500. Podstawowa wersja kosztować będzie od 74 tysięcy dolarów, a ze wszystkimi dodatkami cena może osiągnąć pułap niemal 100 tysięcy dolarów.

Co dostajemy w zamian? Najmocniejszego seryjnego Forda w historii, którym spokojnie pokonamy o wiele droższe auta spod świateł lub na torze. Najdroższą dostępną opcją jest pakiet dodający wiele elementów z karbonu. Kosztuje aż 18 tysięcy dolarów, a w jego skład wchodzą karbonowe felgi, spoiler, dokładka przednia, fotele Recaro i usunięcie tylnej kanapy. Oprócz tego możemy również zamówić pakiet wyposażenia za 3 tysiące dolarów, w którego skład wchodzą systemy wspomagające kierowcę, elektryczne fotele oraz lepsze audio.

Ford zapewnia również duże możliwości dostosowania wyglądu auta. Za dopłatą mamy do wyboru kilka kolorów samochodu, jak również kilka wzorów naklejek czy pasów. We wnętrzu możemy również otrzymać karbonowe wykończenie deski rozdzielczej, czy osobno zakupić fotele Recaro.

Shelby trafi do salonów pod koniec tego roku, dzięki swoim osiągom oraz relacji ceny do jakości na pewno znajdzie się mnóstwo chętnych do zakupu auta. W Polsce ceny pojazdu będą na pewno nieco wyższe, głównie przez koszt sprowadzenia oraz podatki, gdyż to auto nie będzie oficjalnie dostępne w Europie.

Fot. materiały prasowe Ford

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *