Redaktor | Fotograf

Specjalna wersja powstanie w celu uczczenia 45. rocznicy obecności Golfa GTI na rynku. Nie wiadomo jednak jaką rozwinie moc.

Gdy pomyślimy hot-hatch, od razu na myśl przychodzi nam Golf GTI. Choć niewiele zabrakło, aby ten model nie powstał, po latach trzeba stwierdzić, że decyzja o wprowadzeniu go do produkcji była strzałem w dziesiątkę. Teraz, gdy na rynku jest już VIII generacja Golfa i minęło 45 lat od rozpoczęcia produkcji odmiany Grand Tourer Injection, stworzono z tej okazji edycję specjalną. Ma ona kontynuować tradycję poprzednich takich wersji, które co 5 lat świętują kolejne rocznice obecności GTI na rynku. Zadebiutuje ona dopiero za jakiś czas, jednak ostatnio wypłynęły jej zdjęcia.

Volkswagen Golf GTI 45

Dzięki nim możemy zobaczyć, że podobnie jak przy okazji poprzedników zmiany nie będą kolosalne. Z zewnątrz auto będzie oparte o GTI w wersji Clubsport, jednak otrzyma nieco większy splitter z przodu oraz większe profi boczne. Dodatkowo na aucie znajdą się naklejki przypominające, że Volkswagen świętuje 45-lecie modelu GTI. Z tyłu samochód otrzyma czarne końcówki wydechu oraz okazały spoiler. Volkswagen dodał także ciekawe felgi z czerwonymi obwódkami. Zapewne szary kolor nie będzie jedynym do wyboru.

Volkswagen Golf GTI 45

Nie wiadomo, jak zmieni się jednak wnętrze. Można przypuszczać, że fotele otrzymają klasyczny kratowany wzór i również na nich znajdzie się logo 45. Nieznana jest również moc nowego GTI. Możliwe, że skoro z zewnątrz jest upodobniony do wersji Clubsport będzie tak również pod maską. W takim wypadku rozwinąłby moc aż 300 koni. Nawet podstawowe GTI o mocy 245 koni nie brzmiałoby źle w kontekście wersji specjalnej. Standardowo całość trafiłaby jedynie na przednią oś.

Volkswagen Golf GTI 45

Golf w wersji na 45-lecie powinien zostać zaprezentowany już niedługo. Choć nieznane są szczegóły techniczne, z zewnątrz auto prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Możliwe także, że samochód otrzyma zmienione zawieszenie, ewentualnie takie jak w modelu Clubsport, co również powinno poprawić jego właściwości jezdne w porównaniu do zwykłego GTI.

Zdjęcia: Auto Express

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *