Redaktor | Fotograf

Segment minivanów w ostatnich latach nie jest zbyt popularny. Producenci premium znaleźli jednak niszę, którą mogą wypełnić. Na rynek trafia Volvo EM90, które będzie w pełni elektrycznym, luksusowym minivanem. Początkowo auto trafi jedynie do Azji, jednak jego ekspansja na inne kontynenty wydaje się być bardzo prawdopodobna.

Wydawać by się mogło, że w obecnych czasach nie ma już miejsca na prezentacje aut klasy innej niż SUV. Moda na crossovery jest tak duża, że większość producentów rezygnuje z oferowania sedanów czy kombi. Podobnie jest z segmentem minivanów, który przez wiele lat był szalenie popularny. Jak się jednak okazuje, producenci premium pozostaną nimi zainteresowani. Na rynek trafia Volvo EM90, które zaoferuje niezwykły komfort, a także całkowicie elektryczny napęd. Model trafi pierwotnie na rynek azjatycki, jednak przyszła ekspansja jest bardzo prawdopodobna.

Volvo EM90 jest kolejnym z modeli, potwierdzającym wypełnianie zobowiązania szwedzkiej marki do bycia producentem wyłącznie samochodów w pełni elektrycznych do 2030 roku. W nadchodzących latach koncern wprowadzi na rynek całą ich gamę, odpowiadając na oczekiwania, jakie klienci mają wobec Volvo, w tym głównie te dotyczące zerowej emisji spalin. Jedne z ostatnich premier producenta to przede wszystkim miejski SUV EX30, a także modele C40 i XC40. Modele spalinowe, a niedługo także hybrydy typu plug-in, będą sukcesywnie zastępowane przez auta całkowicie elektryczne, co przyspieszy proces elektryfikacji gamy.

Z racji, że moda na minivany jest duża szczególnie w Chinach, a jednocześnie jest to największy rynek samochodowy na świecie, to właśnie tam rozpocznie się sprzedaż Volvo EM90. Nowy model stanowi ważne uzupełnienie portfolio w pełni elektrycznych samochodów i jest potwierdzeniem pozycji firmy, jako jednej z najszybciej rozwijających się marek w segmencie w pełni elektrycznych pojazdów premium. Miejmy nadzieję, że producent w kolejnych latach zdecyduje się na wprowadzenie auta również na inne rynki. Volvo EM90 poszerza szybko rozwijające się portfolio wywodzącego się ze Szwecji producenta.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *