Redaktor | Fotograf

Volkswagen Polo po 4 latach obecności na rynku doczeka się liftingu. Premiera już 22 kwietnia, tymczasem producent uchyla nam rąbek tajemnicy.

Polo bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszym modelem producenta z Wolfsburga. Równocześnie czyni go to jednym z najczęściej wybieranych aut w swojej klasie, co oznacza, że każda zmiana musi być dobrze przemyślana, aby nie odstraszyć klientów. Lifting obecnej generacji Polo nadejdzie już za kilka dni, jednak już teraz Volkswagen zdradza nam część nowej stylistyki auta. Rewolucyjnej zmiany na pewno nie będzie, jednak odświeżenie powinno pomóc pozostać konkurencyjnym na rynku.

Volkswagen Polo

Kilka dni temu również Seat zaprezentował swój miejski model po liftingu. Tam również zmian nie było wiele i były raczej symboliczne. W przypadku Volkswagena Polo powinno być bardzo podobnie. Na zdjęciu widzimy jedynie fragment przodu samochodu, jednak mówi nam to dość sporo o kierunku designu, w jakim pójdzie miejski model. Przede wszystkim w oczy rzuca się pas świetlny na grillu, co może zapowiadać, że Polo pójdzie w ślady większego Golfa.

Volkswagen Polo

Nie wiadomo póki co, czy zmiany zajdą także pod maską. W przypadku Ibizy żadnych nowości nie zaprezentowano, więc należy podejrzewać, że i tutaj będzie podobnie. Miejmy nadzieję, że w gamie pozostanie GTI, a więc sportowa odmiana Polo. W podstawowej wersji auto nadal będzie napędzane wolnossącym 1.0, a dopiero w bogatszych odmianach znajdą się jednostki turbodoładowane. W kwestii wyposażenia także nie powinno się wiele zmienić, jednak Volkswagen nie udostępnia póki co żadnych informacji na ten temat.

Volkswagen Polo

Premiera samochodu już za dwa dni, wtedy już wszystko będzie wiadome. Lifting Polo nie powinien być rewolucyjny, ale wniesie kilka smaczków stylistycznych i odświeży design. W pozostałych kwestiach wszystko powinno pozostać bez zmian, a sam samochód nas nie zaskoczy. Więcej zmian możemy spodziewać się przy okazji premiery kolejnej generacji, jednak nastąpi to dopiero za kilka lat. Możliwe, że wraz z liftingami Polo i Ibizy, odświeżenia doczeka się także Audi A1.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *