Choć Volkswagen Golf GTI zadebiutował (online) już jakiś czas temu to teraz szefostwo marki ujawniło znacznie więcej szczegółów technicznych modelu

Zanim Volkswagen Golf GTI pojawi się w salonach i konfiguratorze to minie trochę czasu. Jednak podczas video rozmowy z mediami, kierownictwo producenta ujawniło kilka detali na temat aspektów technicznych. Sercem nowego Golfa GTI będzie, znana z poprzedniej generacji, czterocylindrowa jednostka 2.0 TSI. Według Volkswagena została ona zmodyfikowana i teraz osiąga dokładnie 245 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 275 Nm. Dzięki teamu nowa generacja jest mocniejsza o 15 KM. Moc na koła będzie przekazywana za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni DSG lub 6-biegowej przekładni manualnej. Według producenta 40% kupujących wybiera wersję z przekładnią manualną, a więc Volkswagen nie może zrezygnować z tej skrzyni.

Jedną z najnowszych rzeczy w najnowszym wcieleniu GTI ma być VDM (Vehicle Dynamics Manager). System odpowiedzialny będzie za pracę wszystkich systemów dostępnych na pokładzie auta. Dzięki niemu wydajność pojazdu ma znacząco wzrosnąć względem poprzednika. “Mózg” nowego GTI będzie m.in potrafił sterować adaptacyjnym zawieszeniem, szperą oraz układem kierowniczym, dzięki monitorowaniu ich pracy setki razy na sekundę.

Volkswagen Golf GTI

Jeśli chodzi o zawieszenie. Składa się one z przodu z kolumny MacPhersona, a w tylnej części pojazdu z rozwiązania wielowahaczowego. Ponad to z przodu znajdą się zrekonfigurowane sprężyny oraz amortyzatory, a także lżejsza aluminiowa rama. Sprężyny przednie będą o 5% sztywniejsze niż w poprzedniku. Chociaż za kierownicą nowego GTI usiąść nie będziemy mogli zbyt szybko, tak zrobił to za nas kierowca testowy Volkswagena Beniamin Leuchter, który na torze skonfrontował ze sobą Golfa GTI Performance MK7 oraz Golfa GTI MK8. Mimo identycznej mocy silnika, Golf GTI MK8 był o ponad dwie sekundy szybszy.

Volkswagen Golf GTI

Chociaż oficjalne informacje na temat debiutu auta na rynku nie zostały jeszcze potwierdzone to możemy snuć pewne scenariusze. Bardzo prawdopodobnym jest, Golf GTI MK8 trafi na rynek jeszcze latem tego roku. Jednak patrząc na obecną sytuację, pierwszych dostaw do klientów możemy spodziewać się pod koniec bieżącego roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *