Przez kilka ostatnich dni świat motoryzacji przepełniony był zdjęciami oraz co chwilę pojawiającymi się informacjami na temat nowej odmiany Volkswagena Arteon – Shooting Brake. Każdy dzień przynosił nam coś nowego. Dziś możemy oglądać nowe wirtualne symulacje pojazdu.

Zdjęcia szpiegowskie zdradzają nam, że Arteon w wersji wagon jest w drodze do Chin, ale nie wykluczone, że pojawi się również w innych regionach. Przód pojazdu pozostaję bez zmian w porównaniu do odmiany obecnej na rynku. Zmiany zauważyć możemy tak naprawdę dopiero od słupka B. Spadzisty dach nie powoduje skutków jakie możemy dostrzegać w wielu samochodach o nadwoziu kombi, czyli potocznie zwanej “kwadratowości”. Stworzony obraz auta przez ludzi z Kolesa wydaję się być prawdopodobnym, samochód dzięki chromowanym relingom dachowym nabiera lekkości. Sportowe akcenty są widoczne najbardziej z tyłu auta.

Dzięki dwóm spojlerom umieszczonym na dachu oraz krawędzi klapy bagażnika, samochód nabiera sportowego charakteru. Volkswagen informuje, że zamierza rozpocząć produkcję nowego modelu pod koniec 2021 roku w fabryce Emden w Niemczech . Z doniesień prasowych wynika, że niemiecka firma pracuje również nad nowym silnikiem dla odmian najbardziej “ekstrymalnych”. Miałby to być 3 litrowy turbodoładowany silnik w układzie VR6. Powrót do przeszłości? Pięknie by było, ale czy w erze downsizeingu Volkswagen zdecydował by się na tak odważny krok? Moc jednostki przekraczała by 400 koni mechanicznych, a wersja do której miałby trafić w standardzie posiadałaby napęd na wszystkie koła. Nie ma jednak informacji na temat tego czy ten potężny układ napędowy dostępny by był w wersji Wagon. Pod uwagę z pewnością trzeba wziąć fakt, że wszystkie zdjęcia to obecnie jedynie symulacje rzeczywistego wyglądu Arteona z “długim” dachem. Możemy spodziewać się również, że Volkswagen wprowadzi nowy model na rynek amerykański, ostatnim spekulacjom a propos poprzestania eksportu aut w wersji kombi zaprzeczyło Audi, które zapowiedziało sprzedaż RS6 Avant oraz Allroad na rynku pozaeuropejskim.

W przypadku Audi jednak mówimy o bardzo dużym zainteresowaniu nowym RS6, co zaskoczyło samego producneta. W samych Stanach Zjednoczonych auto już na etapie wstępnych deklaracji staje się bestsellerem. Czy tak będzie w przypadku Arteona? Nie można tego wykluczyć, ale nie jest to też pewne. Zobaczymy jak zadecydują władze Volkswagena i czy ostatecznie znajdą się odważni w zarządzie, aby taki model do sprzedaży puścić. Trzymamy za to mocno kciuki i liczymy na rozwój tego projektu.

Foto. Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *