Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Choć Toyota Supra zazwyczaj kojarzy nam się z generacją MK4 to jednak modyfikacje do najnowszej MK5 są na równie dobrym poziomie co u poprzednika

Mimo kontrowersji wokół najnowszej generacji Supry można śmiało powiedzieć, że odniosła ona zamierzony sukces. Z dnia na dzień przybywa nam coraz więcej projektów na jej bazie, a coraz więcej firm podejmuje się szalonych modyfikacji. Idealnym przykładem na to jest ten oto egzemplarz przygotowany przez firmę HKS. Osoby zaznajomione ze światem tuningu na pewno dobrze znają japońskiego producenta wyczynowych części jakim jest HKS. Dotychczas skupiali się oni głównie na częściach mechanicznych w obrębie silnika i jego osprzętu, jednakże tym razem korzystając z możliwości jakie daje Toyota Supra stworzyli swój własny, wyjątkowo szeroki pakiet części nadwozia.

Pakiet ten oczywiście przypomina to, co dotychczas dostaliśmy od innych producentów, jednakże bardzo możliwe, że ten jest najszerszy. Supra urosła w szerz aż o 8 cali, czyli o ponad 20 centymetrów, co przy standardowej szerokości metra i 65cm jest wartością naprawdę sporą.

Żeby pokazać jak prezentuje się ten pakiet, HKS przygotowało specjalnie zmodyfikowaną Suprę. Oczywiście przeróbkom nie zostało objęte jedynie nadwozie, które poza pakietem aerodynamicznym otrzymało specjalne malowanie w barwach HKS. Pod maskę trafiła cała masa części od tego samego producenta, takich jak filtr powietrza HKS, podwójne tłumiki bez filtra czy sportowe zawieszenie. Silnik generuje 70 koni mechanicznych więcej względem serii, jednakże nie jest to jego maksymalny potencjał, co niedawno zaprezentował zespół Papadakis Racing. Mimo to jednak w tym przypadku udało się zachować homologację drogową, a ten samochód na pewno trafi na wystawę firmy na przeróżnych eventach tunerskich takich jak chociażby słynne targi SEMA w Las Vegas.

Pakiet obejmuje poszerzenia nadkoli, zderzaki, progi i spoiler. Jeśli zainteresowani bylibyście zakupem, to na oficjalnej stronie HKS USA samo skrzydło kosztuje 4 tysiące dolarów, pakiet nadwozia bez niego 7 tysiące, a cały komplet zestawu 10 tysięcy.

Foto. materiały tunera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *