Redaktor | Fotograf

Tesla Model 3 zachwyca designem, choć jest on prosty i przystępny dla miejskiego auta. Teraz Vorsteiner dodaje charakteru elektrykowi

Po dużym sukcesie Modelu 3 marki Tesla w końcu zainteresowali się nim tunerzy. Jako pierwszy, swój pakiet przedstawił Vorsteiner, firma bardzo znana z tuningu samochodów egzotycznych i sportowych pochodzących głównie z Niemiec.

Podobny charakter postarali się pokazać również w Modelu 3, a pierwszym co rzuca się w oczy są ogromne, 21-calowe czarne felgi na które założono opony Michelin Pilot Super Sport. Poza nimi o sportowy styl modelu dbają dokładki wykonane z włókna węglowego, z tego samego materiału wykonano również wielki dyfuzor z tyłu oraz delikatny spoiler, które dbają o aerodynamikę Tesli.

We wnętrzu nie doszło do zmian, podobnie jak pod maską. Pakiet prawdopodobnie będzie dostępny dla wszystkich wersji silnikowych. Osiągi nadal będą bardzo dobre, już standardowy model zapewnia przyspieszenie do setki w ciągu 5.5 sekundy, a najszybsza wersja katapultuje Model 3 do setki w ciągu 3.3 sekundy! Być może tunerowi uda się nieco obniżyć wagę Tesli, co nieco poprawi prowadzenie.

Pakiet nadal nie doczekał się swojej oficjalnej ceny. Jednak dzięki atrakcyjnemu designowi na pewno znajdą się klienci skłonni zapłacić dużą kwotę za ulepszenie swojego samochodu. W końcu Tesla poza osiągami musi też dobrze wyglądać.

Fot. materiały prasowe Vorsteiner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *