Redaktor | Fotograf

Chevrolet pokazał nam bardziej agresywną odmianę swojego sportowego modelu, czyli Z06. Choć premiera odbędzie się dopiero 26 października, już wiemy jak będzie wyglądało Corvette. Nie będzie dużo bardziej spektakularnie niż w zwykłej wersji, jednak pojawiło się kilka ciekawych smaczków stylistycznych.

Od kiedy tylko pojawiła się na rynku, nowa generacja Corvette wywołała niemałe zamieszanie. Chevrolet odszedł bowiem od klasycznej formy modelu, który zawsze miał ogromny silnik V8 z przodu. Teraz znalazł się on na środku, więc całkowicie zmieniły się proporcje i charakter auta. Po przeszło roku od premiery standardowej odmiany, przyszła pora na prezentacje ostrzejszych wersji. Na miesiąc przed oficjalną premierą, Chevrolet pokazał nam zdjęcia sportowej wersji Z06. Jest zdecydowanie bardziej agresywnie, jednak nadal nie nadmiernie ostentacyjnie.

Tak będzie wyglądała Corvette Z06 - oficjalne zdjęcia przed premierą

Z06 był już wiele razy zauważony podczas testów drogowych. W czasie niektórych z nich, na aucie było zamontowane wielkie skrzydło, którego teraz brakuje. Możliwe jednak, że spoiler będzie dostępny jedynie w opcjonalnym pakiecie performance. Nawet zwykłe Z06 prezentuje się jednak bojowo. Z przodu zmieniono zderzak, który teraz ma większe wloty powietrza. Wraz z dodatkowym splitterem na dole zderzaka nadaje to charakteru wersji Z06. Na aucie zamontowano także wiele innych dodatków. Niestety, zdjęcie obejmuje jedynie rzut przodu i boku auta. Chevrolet nie zaprezentował nam tyłu, więc nie wiadomo jak będzie wyglądał. Należy się jednak spodziewać bardziej agresywnego zderzaka, a także większych końcówek układu wydechowego.

Tak będzie wyglądała Corvette Z06 - oficjalne zdjęcia przed premierą

Niestety, zdjęcia to jedyne z czym podzielił się producent. Nieznane są szczegóły techniczne nadchodzącej wersji Corvette. Prawdopodobnie będzie korzystała z innej jednostki napędowej o pojemności 5,5 litra pochodzącej z wyścigowej wersji C8.R. Prawdopodobnie będzie rozwijała moc aż 626 koni, a więc o ponad 130 więcej niż w standardowym C8. Na drogach Z06 pojawi się dopiero w 2023 roku. Zapewne Chevrolet w następnej kolejności pokaże nam model ZR1, który będzie flagową wersją Corvette. Powinien rozwijać znacznie większą moc niż pozostałe odmiany.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *