Już wkrótce francuski producent dołączy do swojej oferty pierwszy pojazd elektryczny z segmentu B o nazwie Renault Megane E-Tech Electric. Firma pod koniec 2020 roku zaprezentowała koncepcyjny model eVision, który powinien wyglądać podobnie do wersji produkcyjnej.

Już kilka miesięcy temu zobaczyć mogliśmy zdjęcia szpiegowskie, które zostały zrobione w skandynawskich warunkach. Wtedy ujawnione zostały pierwsze z podobieństw modelu produkcyjnego do konceptu eVision. Teraz potwierdzają to oficjalne zwiastuny opublikowane przez francuskiego producenta o nazwie Megane E-Tech Electric. Teasery przedstawiają tył, fragment wnętrza, zestaw wskaźników oraz ekran info-rozrywki. Zgodnie z obietnicami szefa Renault Luci De Mao, auto produkcyjne miałoby być w 95 procentach podobne do koncepcyjnego. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie. Zdjęcia szpiegowskie oraz oficjalne teasery producenta pokazują, że obydwie wersje mają bardzo podobne proporcje.

Renault Megane E-Tech Electric

Pozostałe zwiastuny dają nam spojrzenie na wnętrze auta. Wygląda tak, jak można byłoby je sobie wyobrazić w nowoczesnym aucie elektrycznym. Jest bardzo minimalistyczne. Ekran info-rozrywki, który wyposażony jest w dotykowe przyciski, znajduje się nad rzędem nieoznakowanych jeszcze przełączników i schowkiem na telefon komórkowy. Miejsce na telefon wyposażone prawdopodobnie będzie w ładowarkę indukcyjną. Jedno ze zdjęć przedstawia rzut na schowek środkowy, który wydaję się być bardzo obszerny. Fotele oraz podłokietnik mają złote, kontrastujące do wnętrza szwy.

Renault Megane E-Tech Electric

Megane E-Tech Electric stworzone zostanie na platformie CMF-EV opracowanej przez Nissana, który wykorzystał sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi. Ta sama płyta podłogowa jest również podstawą dla modelu Ariya firmy Nissan. Szczegóły układu napędowego pozostają na ten moment tajemnicą, chociaż nie powinniśmy na nie długo czekać. Renault twierdzi, że Megane E-Tech Electric zadebiutuje w niedalekiej przyszłości. Model ma wejść do sprzedaży w 2022 roku. Renault chce, żeby do 2030 roku 9 na 10 sprzedanych przez nią pojazdów było napędzane jednostkami bezemisyjnymi. Plotki mówią, że auto wyposażone będzie w silnik o mocy 215 koni mechanicznych. Dzięki pojemnej baterii Megane EV będzie w stanie przejechać ponad 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Warto jednak podkreślić, że są to informacje nieoficjalne. Na takie musimy czekać, a wiemy, że pojawią się one niebawem.

Renault Megane E-Tech Electric

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *