Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowe Subaru BRZ zapowiada się niezwykle ciekawie, a projekt “Toyobaru” ponownie trafi na rynek w kilku odsłonach jak jego poprzednik z 2011 roku

W dobie koronawirusa nie jest niczym nowym, że producenci decydują się na wstrzymanie rozwoju swoich projektów. Jeśli coś jest średnio opłacalne, sprzedaje się w niskim nakładzie, a w gamie zachowywane jest tylko dla dobrego wizerunku i zainteresowania klientów innymi produktami to koronawirus brutalnie zweryfikował budżety firm i teraz po prostu nie ma miejsca na takie rzeczy. Jednak ani Toyota ani Subaru nie podejmują decyzji o wstrzymaniu swojego projektu GR 86/BRZ. Możemy być pewni, że wkrótce na rynku zawita nowe Subaru BRZ i Toyota GR 86 (zmiana z GT 86).Widać na drogach muły testowe, które zdają się być na ostatniej fazie rozwoju, a teraz serwis Carscoops pokusił się o zaprezentowanie wizualizacji jak takie auto może wyglądać na ich podstawie.

Subaru BRZ

Pamiętam jak jeszcze rok czy dwa lata temu, wszyscy mówili, że nowe BRZ/GT 86 pójdzie w stronę Supry i będzie to zupełnie inny samochód. Jednak to co widzimy na zdjęciach szpiegowskich zdaje się być małą ewolucją tego co już znamy. Bryła jest bardzo podobna, a różnią się jedynie detale oraz to co znajdziemy pod maską. A tam czterocylindrowy bokser z turbodoładowaniem o pojemności 2.4 litra i mocy 260 KM. Do tego 380 Nm i możliwość zwiększenia mocy do nawet 300 KM dla wersji STi (Subaru) i GR Sport (Toyota). Zapowiada się niezwykle interesująco, szczególnie, że to nie jedyne zmiany jakie w aucie zajdą.

To, że kształt i bryła są podobne to nie znaczy, że te auta będą konstrukcyjnie podobne. Podobno każdy panel samochodu jest zrobiony od nowa. Możemy spodziewać się, że z przodu i z tyłu pojawią się światła LED, które podkreślą sylwetkę auta, otrzymamy zupełnie nowy grill, a także nieco zmieni się linia tylnej części pojazdu, chociaż marki nie chcą rezygnować z tego charakterystycznego elementu. To jednak zmiany z zewnątrz, a przecież środek nie może obejść się bez poprawek, nawet jeśli wciąż wygląda dobrze.

Subaru BRZ

Właśnie, wygląda dobrze, i nie jest to tak jak chociażby w Nissanie 370Z, gdzie multimedia przypominają stare konsole, a całość mocno pokazuje swoje lata. W przypadku subaru BRZ/Toyoty GT 86 mamy całkiem dobre wnętrz, a możemy być pewni, że nowa generacja przyniesie sporo usprawnień oraz znacząco poprawi bezpieczeństwo. Na pokładzie przywitamy nowe systemy z zakresu wspomagania kierowania, także lepszą jakość. W końcu mamy 2020 roku, więc musi być widać, że to auto na poziomie. Premiery spodziewamy się na początku 2021 roku lub w okolicy końca pierwszego półrocza. Na rynku auta zadebiutują jako MY2022 i będą to bazowe wersje. Niewykluczone, że później pojawią się mocniejsze odmiany i coś bardziej codziennego, jak miało to miejsce w przypadku Supry 2.0.

Subaru BRZ

Foto. Carscoops

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *