Redaktor | Fotograf

Skoda Scala i Kamiq 2024 przeszły niedawno lifting, który odświeżył ich design, a także przyniósł nieco unowocześnione wyposażenie. Wraz z nadejściem nowego roku, Czesi udostępnili również cenniki zaktualizowanych modeli. Dużego zaskoczenia nie ma, jednak klienci mogą wybierać spośród nowych odmian wyposażenia.

Kilka lat po prezentacji przyszła pora na odświeżenie oferty. Na rynek trafiły Skoda Scala i Kamiq 2024 po liftingu. Kompaktowe modele czeskiego producenta otrzymały kilka nowości, które pozwolą im konkurować w swoich segmentach.  Zwiększono udział zrównoważonych materiałów w obu pojazdach. Dzięki ulepszonej gamie systemów wspomagania, auta zapewniają teraz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Wraz z nadejściem nowego roku, Skoda opublikowała cenniki obu modeli. Zmieniły się przede wszystkim wersje wyposażenia, a także lista opcji. Cieszy również fakt, że obydwa samochody wciąż pozostały rozsądnymi propozycjami, ponieważ ich ceny nie poszybowały w górę.

Skoda Kamiq 2024 będzie dostępna w salonach od 87 700 złotych. W tej cenie otrzymamy odmianę Essence, która w standardzie posiada między innymi wyświetlacz centralny o przekątnej 8 cali i cyfrowe zegary. Pod maską znajdziemy silnik 1.0 TSI o mocy 95 koni mechanicznych. Najdroższa odmiana Monte Carlo to koszt minimum 114 250 złotych, a jeśli zdecydujemy się na najmocniejszy wariant 1.5 TSI o mocy 150 koni i skrzynię DSG, będziemy musieli zapłacić co najmniej 127 750 złotych. W zamian otrzymamy jednak reflektory FULL LED Matrix czy dach panoramiczny. W gamie znajduje się jeszcze środkowa wersja Selection, której cena to 99 800 złotych.

Skoda Scala 2024 kosztuje minimum 87 200 złotych. Podobnie jak w przypadku Kamiqa, również tutaj bazowa odmiana otrzymała oznaczenie Essence. Wyposażenie każdej wersji jest w zasadzie identyczne jak w crossoverze. Odmiana Selection kosztuje minimum 94 100 złotych. Znajdziemy tam między innymi klimatyzację automatyczną czy bezkluczykowe uruchamianie silnika, a w przypadku najbogatszej wersji Monte Carlo, której ceny rozpoczynają się od 114 450 złotych, również otrzymamy reflektory Full LED Matrix czy dach panoramiczny.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *