Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Skoda Academy, czyli specjalna szkółka dla młodych grafików, przygotowała nieco szalony koncept w postaci modelu Scala Spider, który wbrew pozorom wydaje się być bardzo przystępny

Dwudziestu studentów należących do programy Skoda Academy, pod kierownictwem Olivera Stefani, przygotowało już siódmy samochód koncepcyjny. Opiera się ona na modelu Scala, ale nie ma nic wspólnego z tym co widzicie na naszych drogach. To dwumiejscowy roadster, który powstał na bazie rodzinnego hatchback’a, więc można by powiedzieć, że taki projekt nie może się udać i wyglądać przyzwoicie. Błąd! To auto wygląda obłędnie i jeśli Skoda zdecydowałaby się wprowadzić je do produkcji to mamy nowego rywala dla Audi TT Roadster. Spójrzcie zresztą sami jak to auto genialnie wygląda.

Studio designerów Skody to chyba najodważniejsi projektanci samochodów we współczesnym świecie motoryzacji. Ci ludzie wiedzą jak stworzyć samochód, który będzie miał agresywny wygląd, będzie kontrowersyjny i piękny w swojej prostocie. Ich auta mają wszystko co najlepsze może mieć sportowe auto ze średniej półki, a nawet z rodzinnego kombi potrafią zrobić dzieło sztuki. Oczywiście wersje produkcyjne są nieco mniej wyrachowane, a agresja ginie na liniach produkcyjnych w pewnym stopniu, co jest normalne w etapie wdrażania auta do sprzedaży. Jednak co gdyby powstała Skoda Scala Spider? Pomysł szalony, ale możliwy do zrealizowania.

“Cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu. Jako student, gdzie jeszcze masz szansę włożyć własne pomysły i wizję w projektowanie samochodu, a następnie samodzielnie go zbudować? Rysowanie naszych pierwszych szkiców było świetną zabawą i wiele się nauczyliśmy od Olivera Stefani i jego zespołu ”

mówi Vojtěch Špitálský

Obecnie na rynku mamy kilka roadsterów, w tym BMW Z4, Audi TT czy Mercedesa SL. Te auta łatwego życia nie mają, bo nie każdy jest w stanie sobie taki samochód sprawić i raczej mało kto korzysta z niego przez cały rok, więc wiąże się to z zakupem drugiego lub nawet trzeciego auta, ale sprzedają się. Zatem czemu nie wprowadzić do oferty auta, które będzie roadsterem, będzie w stosunkowo niskiej cenie i zaoferuje piękny design? Wyobraźcie sobie Skodę Scala Spider, która ma pod maską silnik 2.0 TSI o mocy 245 KM i 370 Nm albo taka sama moc tyle, że w hybrydzie. Poczujcie ten powiew wiatru we włosach i powiedzcie mi, że to auto was niekręci. Nie będziecie w stanie.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *