Redaktor | Fotograf

Skoda Octavia obecnej generacji kontynuuje sukces poprzednika. Po kilku latach obecności na rynku producent planuje przeprowadzić lifting modelu. Wszystkich szczegółów dowiemy się już za tydzień, jednak Skoda Octavia po liftingu jest już gotowa. Czesi ujawnili szkice koncepcyjne odmiany kombi, dzięki czemu wiemy, czego możemy się spodziewać.

Konkurencja w segmencie aut kompaktowych jest duża, jednak Skoda Octavia od wielu lat okupuje czołowe miejsca list sprzedaży. Aby zaktualizować ofertę, producent przygotowuje obszerny lifting modelu. Obecna generacja jest dostępna na rynku już od 2019 roku. Po pięciu latach klienci otrzymają praktycznie nowy produkt, który będzie nowocześniejszy pod każdym względem. Premiera nadejdzie już za kilka dni, jednak już teraz Skoda pokazuje szkice koncepcyjne nowego modelu w odmianie kombi. W ofercie pozostanie oczywiście Skoda Octavia po liftingu liftback również obecna na zdjęciach.

Unowocześniona seria obejmie dodatkowo wersje Sportline i RS. Ta ostatnia zapewne otrzyma kilka ciekawych sportowych elementów. Ulepszenia pojazdu obejmują zaawansowane reflektory Matrix LED drugiej generacji z nową sygnaturą świetlną, zaprojektowaną w celu zapewnienia doskonałego oświetlenia drogi. Zyskały one ostrzejsze kontury, nadając bestsellerowi jeszcze bardziej efektowny i sportowy wizerunek. Ponadto zastosowano w nich unikalny element Crystallinium, który nadaje charakterystyczny, niebieski odcień wnętrzu obudowy reflektora, co w dużym stopniu udoskonala estetykę pojazdu. W gamie zapewne pojawią się nowe odmiany wyposażeniowe, a także zaktualizowane wzory felg.

Nowa Skoda Octavia po liftingu jest gotowa do kontynuowania sukcesu gamy modelowej. Zadanie nie będzie jednak należało do prostych. Od premiery pierwszej nowoczesnej generacji w 1996 roku, do klientów trafiło ponad siedem milionów egzemplarzy. Od 2016 roku Škoda Octavia utrzymuje tytuł najpopularniejszego samochodu Combi w Europie, a także zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia od międzynarodowych mediów motoryzacyjnych. W 2020 roku otrzymała renomowaną nagrodę Red Dot Award za wybitny design produktu ­– trzecie w sumie zwycięstwo dla serii. Światowa premiera odbędzie się już 14 lutego o godzinie 10:00.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *