Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Aktualnie nowa Skoda Fabia jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w ramach grupy VAG i da początek nowej generacji tego segmentu, bo zaraz po niej, mają pojawić się m.in. SEAT Ibiza oraz Volkswagen Polo

Skoda prezentuje pierwszą zapowiedź czwartej generacji modelu Fabia. Auto jest większe, jeszcze bardziej przestronne i komfortowe. Model został zbudowany na platformie MQB-A0 dla samochodów Grupy Volkswagen i będzie wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz łączności. Nowa Skoda Fabia dostępna będzie z wydajnymi i ekonomicznymi silnikami benzynowymi najnowszej generacji. Premiera modelu zaplanowana została na wiosnę 2021 roku.

Nowe proporcje nadwozia i jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa

Widoczna na zdjęciu sylwetka samochodu zapowiada nowe proporcje auta. Fabia czwartej generacji będzie większa od swojej poprzedniczki. Pojemność bagażnika, która już w obecnej generacji jest imponująca, także wzrośnie o kolejne 50 litrów. Zapewni to większą wygodę dla kierowcy i pasażerów oraz zwiększy możliwości samochodu.

Jeszcze sztywniejsza konstrukcja nadwozia i stworzenie Fabii na platformie MQB-A0 umożliwi wyposażenie modelu w nowe rozwiązania  w zakresie bezpieczeństwa biernego oraz instalację wielu nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które dotychczas były dostępne tylko dla samochodów wyższych klas.

Skoda Fabia aktualnej generacji

Nowoczesne silniki benzynowe

W czwartej generacji modelu Fabia, Skoda postawiła na najnowszej generacji silniki benzynowe, które łączą wysoką wydajność z niską emisją. Nowa Fabia będzie dostępna zarówno z manualną, jak i z automatyczną skrzynią biegów DSG. Wszystkie te cechy sprawiają, że nowa Fabia będzie idealnym samochodem zarówno do komfortowej jazdy po mieście, jak i podróżowania na dłuższych dystansach. Światowa premiera nowej Skody Fabia zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku, a samochodów w salonach możemy spodziewać się jeszcze latem tego roku. Bliżej tej daty poznamy również cennik, który będzie kluczowy, bowiem do tej pory Fabia uchodziła za dobrze wycenioną propozycję na rynku, co było jej niewątpliwym atutem. Czy tak pozostanie również w nowej generacji? Tego dowiemy się za kilka-kilkanaście tygodni.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *