Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Około godziny 11:00 na odcinku specjalnym Chybie (powiat cieszyński) doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. Organizator zadecydował o przerwaniu Rajdu Śląska.

Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatora, samochód załogi numer 40 (Honda Civic Type-R) wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować.

Rajd Śląska: Wypadek załogi numer 40 - Rajd zakończony!

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, Honda Civic Type-R prowadzona przez Tomasza Pyrę wpadła w poślizg i uderzyła w ogrodzenie. W tragicznym wypadku zginęła Agnieszka Pyra, prywatnie żona kierowcy. Duet w 2019 roku wspólnie świętował tytuł Rajdowego Mistrza Polski w klasie Open2WD. Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy.

“Miła, sympatyczna, ciepła, wyjątkowa. Tak zapamiętałem Agnieszkę podczas gdy 3 tygodnie temu jechaliśmy razem jako załoga samochodu funkcyjnego na wyścigu górskim w Sopocie. Dzisiaj Agnieszki nie ma już z nami i nie wiem dlaczego jej nie ma. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nie ma akurat jej. Rajdy są całym życiem dla wielu z nas, ale nigdy nie pogodzę się z tym, że w ramach naszej pasji ktoś z nas może odejść.” – napisał Mikołaj Miko Marczyk na swoim Facebookowym profilu.

Foto. Bielskie Drogi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *