Obecna generacja japońskiego crossover’a jest z nami od 2013 roku. Według najnowszych informacji premiera trzeciej generacji Nissana Qashqai nastąpi 18 lutego o godzinie 11 czasu polskiego. Czego możemy spodziewać się po nowym wcieleniu auta?

Na pewno powinniśmy spodziewać się wiele. Poprzednie generacje Nissana Qashqai były swojego rodzaju przełomem. Każdy z nich sprzedawał się dobrze nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Czy zmieni się dużo, jeśli chodzi o wygląd auta? Tego do końca nie wiemy. Egzemplarze testowe zostały praktycznie w całości zakamuflowane. Wiemy jednak, że bryła auta została podobna. Z pomocą przyszedł nam zwiastun premiery, który dziś oficjalnie został zaprezentowany. Poniżej możecie go zobaczyć.

Z przodu auta producent dokona całkowitej modernizacji. Zmienią się przede wszystkim reflektory. Nowy ma ciekawy wizualnie projekt z ukośnym światłem LED, z którym łączy się druga część reflektora żeby razem stworzyć “strzałkę”. Wcześniejsze zwiastuny pozwoliły zobaczyć nam więcej wnętrza. Wewnątrz znaleźć ma się 12,3 calowy zestaw wskaźników, który może pełnić funkcję wyświetlacza informacji nawigacyjnych. System info-rozrywki znajdzie swoje miejsce na środku deski rozdzielczej. Pod ekranem znajdzie się kilka fizycznych przycisków, które będą odpowiedzialne za obsługę klimatyzacji, radia oraz menu głównego. Wiemy, że wybierając wyższe wersje wyposażenie opcjonalnie będziemy mogli dokupić 10-głośnikowy system BOSE oraz wyświetlacz Head-up.

Tak jak wspomniałem bryła auta będzie bardzo podobna. Zmienią się nieco gabaryty. Nowy Qashqai będzie o 3,5 centymetra dłuższy, a jego rozstaw osi zwiększy się o równe 2 centymetry. Dodatkowe centymetry poskutkują większą ilością miejsca na tylnej kanapie (prawie 3 centymetry więcej miejsca na kolana). Auto dostępne ma być z silnikiem 1.3 w dwóch wariantach mocy. Jednostka połączona ma być ze skrzynią bezstopniową. Prawdopodobnie mocniejsza odmiana dostępna będzie z napędem na cztery koła. Jak zapowiada producent chwilę po pojawieniu się auta na rynku dostępna będzie hybrydowa wersja e-Power o mocy 190 koni mechanicznych. Oficjalna premiera już za dwa tygodnie. Do tego czasu prawdopodobnie dowiemy się kiedy auto trafi do salonów.

Nissana Qashqai

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *