Redaktor | Fotograf

Ferrari w ostatnim czasie pokazuje, że dobrze odnajduje się w obszarach, w których nie ma doświadczenia. Niedawno na rynek trafiły hybrydowe SF90 i 296 GTB i od razu znalazły swoją niszę, dzięki czemu stały się popularne. Kilka dni temu nastąpiła także premiera Purosangue – pierwszego SUVa producenta z Maranello. Nie jest to jednak koniec ambitnych planów marki.

W ostatnim czasie Ferrari zaskakuje, pokazując modele, o których nikt by jeszcze do niedawna nie myślał. Zaczęło się od SF90, które rozwija 1000 koni i jest hybrydą. Następnie przyszła pora na hybrydę, która plasuje się nieco niżej w gamie, czyli 296 GTB, a także 296 GTS, czyli wersję z otwartym dachem. Kilka dni temu świat ujrzał SUVa Purosangue, a to jeszcze nie wszystko. Już za 3 lata Ferrari pokaże swój pierwszy w pełni elektryczny model, a następnie kolejny hipersamochód. Nie są to jednak wszystkie nowości, jakie nadejdą w najbliższym czasie.

Plany Ferrari na najbliższe lata - elektryczny model i hipersamochód

Należy się także spodziewać debiutu kolejnych hybrydowych samochodów marki. W wywiadzie dla magazynu Top Gear, CEO marki, Benedetto Vigna zdradził, że plany są obszerne. Do 2026 roku, w gamie Ferrari ma się pojawić aż 14 nowych modeli. Jednym z nich z pewnością będzie hybrydowe Purosangue, ponieważ Włosi projektując go, uwzględnili taką opcję. Ponadto, w gamie ma pojawić się prawdziwy następca LaFerrari, ponieważ choć SF90 dorównuje mu osiągami, nie jest za takowego uważany.

Plany Ferrari na najbliższe lata - elektryczny model i hipersamochód

Prawdziwie przełomowy będzie jednak rok 2030. W gamie Ferrari mają już wtedy znacznie przeważać samochody zelektryfikowane. Według producenta, udział aut czysto spalinowych ma wtedy wynosić zaledwie 20 procent. Reszta tortu ma być podzielona po równo między modele elektryczne i hybrydowe. Oznacza to, że już w 2026 udział aut zelektryfikowanych powinien być dość spory. Na szczęście, do czasu, gdy nadejdzie prezentacja ostatniego spalinowego Ferrari pozostało jeszcze trochę czasu. W związku z tym, wszyscy fani marki mogą cieszyć się dźwiękiem fantastycznych silników V8 i V12 z Maranello.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *