Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Francuska marka nie zagości w Szwajcarii. Powód? Brak nowości w ofercie, bo nowe modele Peugeot pojawią się dopiero jesienią na Paris Motor Show

Ostatnio zalewają nas wiadomości, że jakiś producent nie pojawi się na targach w Genewie albo w Paryżu. Do tego grona dołącza Peugeot, który odpuszcza Geneva Motor Show, aby skupić się na Paryskim pokazie motoryzacyjnym, gdzie marka jest bardzo dobrze znana odwiedzającym. Jednak powód braku obecności w Szwajcarii nie wynika z cięcia kosztów w dziale marketingu, ale związany jest z brakiem nowości w ofercie. Modele 208 i 2008 zostały już zaprezentowane, a odświeżone warianty 3008 i 5008 mają właśnie zadebiutować w Paryżu. Pozostaje pytanie co z Oplem i Citroenem, które należą do tego samego koncernu?

Tutaj sytuacja zdaje się być podobna jak w przypadku Peugeota i tych marek również w Genewie nie zobaczymy. Z jednej strony wielka szkoda, że te trzy marki nie zagoszczą na najbliższym wydarzeniu motoryzacyjnym, ale jeśli w Paryżu za nieco ponad pół roku mają pojawić się bardzo ciekawe premiery i producent ma się do tego odpowiednio przygotować to jak najbardziej mówimy TAK tej decyzji. Peugeot obecnie kładzie duży nacisk na samochody hybrydowe, czego idealnym przykładem jest premiera nowego 508 Hybrid, który oferuje moc na poziomie 225 KM, a deklarowane spalanie wynosi poniżej 2 litrów na 100 km. Jednak dla zainteresowanych sportowymi osiągami szykuje się prawdziwy rodzynek w 2021 roku – Peugeot 508 Sport Engineered. Auto ma oferować dwa silniki elektryczne (o mocy 110 oraz 200 KM), a do tego silnik spalinowy o mocy 110 KM. Rezultat? 4,3 sekundy do setki i niesamowity wygląd samochodu.

Miejmy nadzieję, że Peugeot wprowadzając nowe wersje 3008 oraz 5008 nas pozytywnie zaskoczy i zaoferuje bardzo ciekawą stylistykę, tak jak w przypadku 508 czy 208. W 2022 roku ma się pojawić całkowicie nowy Peugeot 3008 II, czyli popularny hatchback, a do tego światło dzienne ujrzy 400-konna wersja GTi. Zdaje się, że najbliższe lata dla Peugeota będą wyjątkowo udane. Oby tylko odwzorowały to wyniki sprzedażowe oraz udała się ekspansja zza Ocean do Stanów Zjednoczonych.

Foto. materiały prasowe

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *