Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowy Peugeot 208 zadebiutował w wersji benzynowej oraz elektrycznej, a swoim przełomowym designem zapewnił sobie tytuł Car of the Year 2020

W momencie pojawienia się na rynku modelu 508 było już wiadome w jakim kierunku pójdzie stylistyka nowych modeli marki Peugeot. Jednak to model 208 dał do zrozumienia, że francuskie samochody w 2020 roku będą wyznaczać trendy designerskie. Chociaż jeśli przeanalizujemy historię marki to często pojawiały się modele przełomowe. Tytuł Car of the Year to wyjątkowe wyróżnienie, bo mówimy w końcu o najlepszym samochodzie w 2020 roku. Przypomnijmy, że silnik 1.2 PureTech kilkukrotnie otrzymał nagrodę Engine of the Year, więc Peugeot jest już obyty w tych tytułach. Jednak każde tego typu wyróżnienie jest czymś wyjątkowym i prestiżowym dla marki oraz docenia jej projektantów, którzy przyłożyli się do swojego dzieła.

Peugeot 208 otrzymał 281 punktów od 60 członków jury, a znajdująca się na drugim miejscu Tesla Model 3 uzyskała 242 punkty. Porsche Taycan zadowolił się wynikiem 222 punktów, a tuż za nim znalazło się nowe Renault Clio V z rezultatem 211 oczek. Dla Peugeota nie jest to pierwszy taki tytuł, bo ostatni raz otrzymali go w 2018 roku z modelem 3008, a cztery lata wcześniej otrzymał go model 308. Zatem jak widać, marka ma czym się pochwalić w swoim portfolio, a pamiętajmy, że w najbliższym czasie szykuje się facelifting modelu 3008 oraz 5008, więc pojawia się kolejna szansa na otrzymanie statuetki.

Dotychczas zamówiono 110 000 egzemplarzy tego modelu, co jest rewelacyjnym wynikiem, bo auto w sprzedaży nie jest nawet pół roku. Co ciekawe, wersja elektryczna to prawie 20 000 sztuk. Nie dziwi zatem opinia, że 208 jest najlepiej sprzedającym się autem we Francji. Udało się pokonać nawet Renault i model Clio V (testowaliśmy takie tutaj). Konkurencja nie będzie z tego zadowolona, ale Peugeot ma powód do świętowania. Poczekajmy na prezentację nowej generacji modelu 308, bo to jest idealny punkt w gamie pomiędzy 208 a 508, które oferują dwa skrajne segmenty rynku. Nowa stylistyka przypadła do gusty klientom i miejmy nadzieję, że Peugeot jeszcze nie raz uzyska tytuł Car of the Year.

Foto. materiały prasowe organizacji oraz producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *