Redaktor | Fotograf

Moc to nie jedyne co wyróżnia tę G-Klasę po tuningu. Tuner zadbał także o odpowiedni bodykit, tak aby auto wyróżniało się spośród innych. Bez wątpienia, dobrze mu to wyszło, bo terenówka wygląda naprawdę nieźle. Performmaster twierdzi, że teraz G-Klasa rozpędzi się do setki w jedynie 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna to aż 260 kilometrów na godzinę, co w przypadku takiego samochodu bez wątpienia dostarczy bardzo dużo adrenaliny.

Jak wszyscy wiemy, G-Klasa to znakomita baza do modyfikacji. Mnogość propozycji tuningu na rynku, zmusza tunerów do wyróżnienia swojej oferty. To właśnie uczynił Performmaster, ponieważ jego Klasa G z pewnością będzie szersza od innych. Poza pakietem stylistycznym, tuner zadbał także o odpowiednio większą moc auta. To wszystko sprawia, że G-Klasa nie tylko świetnie wygląda, ale także ma znacznie poprawione osiągi względem standardowej odmiany.

Performmaster zaprezentował Klasę G o mocy 805 koni mechanicznych

Z zewnątrz, pierwszym co rzuca się w oczy jest znaczne poszerzenie G-Klasy. Performmaster zadbał też o odpowiednio dużo elementów z włókna węglowego, co dodaje nieco sportowego charakteru dla tego mało sportowego auta. Z tyłu pojawił się także spoiler. Na masce, Performmaster umieścił dodatkowy wlot powietrza. We wnętrzu dużo się nie zmieniło. Tuner zadbał o dodatkowe wykończenie z alcantary i skóry. Całość wygląda naprawdę nieźle, dzięki czemu G-Klasa będzie się wyróżniała na ulicach miast.

Performmaster zaprezentował Klasę G o mocy 805 koni mechanicznych

Mimo wszystko, jednego tej G-Klasie nie będzie można odmówić. Za wyglądem idzie też moc. Pod maską pozostał silnik V8 z wersji 63 AMG, jednak otrzymał dość pokaźny zastrzyk dodatkowej mocy. Dzięki wymianie turbosprężarek, wydechu, a także oczywiście zmianom software’owym, G-Klasa rozwija teraz 805 koni mechanicznych. Ta moc jest dość popularna także wśród innych tunerów. Moment obrotowy to 1020 niutonometrów. To wszystko sprawia, że terenówka ma znacznie lepsze osiągi. Do setki przyspiesza w jedynie 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 260 kilometrów na godzinę. Niestety, tuner nie zdradził nam ceny pakietu. Tanio z pewnością jednak nie będzie.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *