Redaktor | Fotograf

To już koniec produkcji Mustanga w wersji Bullitt, czyli odmiany upamiętniającej klasyczny film znany wszystkim fanom motoryzacji.

Ford Mustang obecnej generacji, jest pierwszą oferowaną w Europie odmianą amerykańskiej legendy. W związku z tym, jego konstrukcja doczekała się wielu zmian w celu przystosowania go do realiów naszego rynku. Znacznie udoskonalono zawieszenie i wykończenie wnętrze, a także poprawiono wyposażenie. Fanów Mustanga podzieliło jednak pojawienie się w ofercie silnika 2.3 Ecoboost. Poza nim był oferowany również klasyczny 5-litrowy silnik V8. W 2018 model przeszedł lifting, przynoszący dość duże zmiany w wyglądzie zewnętrznym, a także w środku. Pojawiła się też specjalna wersja Bullitt, która powstała na cześć filmu z 1968 roku, w którym główną rolę odgrywał właśnie Ford Mustang.

Ford Mustang Bullitt

Bullitt sprzedawał się bardzo dobrze, jednak niestety wszystko co dobre, musi się w końcu skończyć. Jak na odmianę limitowaną, znajdował się dość długo w ofercie, jednak produkcja zakończyła się pod koniec 2020 roku. Nieznana jest ilość wyprodukowanych egzemplarzy, jednak Bullitt wydawał się być dość popularną wersją. Jego cechami charakterystycznymi były piękny lakier Dark Highland Green, choć w opcji można było wybrać, aby był on czarny. Wyróżnikiem był też znaczek z tyłu, zastępujący logo GT, a także brak znaczka galopującego konia na grillu.

Ford Mustang Bullitt

W standardzie miał również 10 koni więcej niż GT, oferowany był jedynie z manualną przekładnią ze zmienioną gałką do zmiany biegów. Pod maską nadal pracował 5-litrowy silnik V8. Obecnie Bullitta zastąpi wersja Mach 1, która otrzyma zbliżoną specyfikację. Będzie miała 20 koni więcej, ponadto nie będzie kosztowała dużo więcej niż Bullitt.

Ford Mustang Bullitt

Choć nie był to jedyny filmowy Mustang, Bullitt zdecydowanie jest jedną z najbardziej charakterystycznych wersji amerykańskiej legendy. Z pewnością nie jest to ostatnie słowo Forda w kwestii wprowadzania limitowanych odmian Mustanga do produkcji, ponieważ zazwyczaj sprzedają się one jak świeże bułeczki. W kolejnej generacji prawdopodobnie znów zobaczymy taką odmianę, ponieważ Ford wprowadził Bullitta już w dwóch generacjach Mustanga pod rząd.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *