Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowa KIA K5, wcześniej Optima, nie jest dostępna w Europie, ale może to i dobrze, jeśli każda prowadzi się w tak odlotowy i efektowny sposób. Zobaczcie sami!

Ludzie robią różne dziwne rzeczy. Niektórzy uznają, że jazda samochodem z punktu A do punktu B jest nudna, a ich auta stworzone są do wyższych celów. Jednak jak często w drodze do pracy robicie obrót autem o 360 stopni w powietrzu? Mi się to jeszcze nigdy nie zdarzyło, chociaż faktycznie jakbyśmy usunęli słowa “w powietrzu’ to mamy już inną odpowiedź. Wracając jednak, KIA Motors America postanowiła dokonać pozornie niemożliwego i z pomocą profesjonalnego kierowcy wykonali pokazowy obrót w powietrzu, tzw. Flat Spin 360-Degree Jump. Straty? Uszkodzony zderzak i może kilka innych elementów. Zyski? Genialna reklama na światową skalę!

KIA K5

W reklamie można wykorzystać zalety samochodu na różny sposób. Jeśli twoje auto ma 300 koni to pokaż, że w swojej klasie jest najlepsze. No chyba, że twoim autem jest KIA K5, masz 290 koni i uważasz, że pokazanie dynamicznego przyspieszenia to za mało. Wtedy potrzebujesz dwie rampy, dobrego kierowcę i plan jak obrócić auto w powietrzu o 360 stopni. Tylko weź pod uwagę, że coś może się zniszczyć i pod żadnym pozorem nie rób tego w domu. Albo inaczej, zobacz co zrobiła KIA i nie powtarzaj tego, tak będzie dla wszystkich najlepiej. W każdym razie KIA zrobiła naprawdę świetną reklamę swojego samochodu i tak naprawdę to auto ma tylko jedną wadę – nie jest dostępne w Europie.

KIA K5

W Polsce Optima cieszyła się dosyć dużą popularnością jak na swój segment, chociaż sprzedaż w Europie tego nie odzwierciedlała. To ciężki rynek i nie dziwi wycofanie się producenta wraz z tym modelem. Dla nas to wielka szkoda, bo nowa Optima, a w zasadzie K5, wygląda genialnie i do tego wspierana jest przez bogatą gamę silników. U nas na szczęście zachował się Stinger, który niedawno przeszedł lifting i pojawiło się nowe Sorento. Do tego z “bliższych” Optimie samochodów pozostał Proceed GT, który mieliśmy okazję testować. Mimo wszystko ciekawi jesteśmy tego samochodu i żyjemy nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie okazja, aby nabyć takie auto na rynku polskim. Może zmienią się przepisy dot. emisji spalin i wtedy się uda?

https://youtu.be/JmoLtL8A43w

Foto. Kia Motors America

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *