Na oficjalnym kanale YouTube czeskiego producenta pojawił się filmik z walorami stylistycznymi nowej Skody Octavia. Premiera nowej generacji odbędzie się dokładnie za tydzień czyli 11 listopada.

Głównym problemem dla większości było podzielnie przednich reflektorów w wersji poliftowej poprzedniej generacji modelu Octavia. Naszym zdaniem również nie był to udany zabieg stylistyczny. Jednak w debiutującej za tydzień nowej wersji ma się to zmienić. Uff… Skoda wraca do stylistyki sprzed, jak już się umówiliśmy, nieudanego liftingu. Projekt świateł do złudzenia przypomina ten z Volkswagena Arteona i zdecydowanie jest dobrym posunięciem.

Octavia

Po raz pierwszy w Octavii tylne światła w technologii LED rozciągają się na po całej klapie. Wykonujące trochę “tańca” prezentują funkcję powrotu do domu po zamknięciu pojazdu. Drugą z zauważalnych zmian z tyłu pojazdu jest usunięcie loga, na rzecz nazwy marki zapisanej wielkimi literami (tak jak w modelu Scala i Superb). Pierwsza rzecz z jaką kojarzymy wersję kombi? Bagażnik. W czwartej generacji pojemność jest o dokładnie 30 litrów większa niż w poprzedniku. Będzie wynosiła ona 640 litrów, co plasuje Octavie w czołówce, jeśli chodzi o tą kategorię.

Octavia

Powodem dla którego Octavia Combi wyjdzie na rynek jako pierwsza jest jasny. Ponad dwie trzecie sprzedających się modeli jest właśnie w tej wersji. Octavia w wersji z “długim” dachem jest najlepiej sprzedającym się kombi w Europie. Te argumenty przemawiają za tym aby to właśnie Combi debiutowało jako pierwsze. Z informacji prasowych wiemy, że liftback na debiut poczeka jeszcze kilka tygodni. Ceny nie są jeszcze znane, lecz nie będzie wielkiej rewolucji, a raczej drobna korekta. O nowej Skodzie możecie dowiedzieć się więcej z naszych poprzednich wpisów dotyczących tego modelu.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *