BMW oficjalnie poinformowało o wprowadzeniu do gamy silnikowej serii 7 zupełnie nowych jednostek wysokoprężnych. Głównym celem takiego zabiegu jest dbanie o ekologię oraz poprawa wydajności silników.

Niemiecki producent samochodów od jakiegoś czasu pracuje nad nową generacją flagowej limuzyny (serii 7). Nie oznacza to jednak, że obecnie produkowana generacja nie przejdzie żadnych zmian. Dobrą wiadomością cieszyć się mogą fani silników wysokoprężnych.

BMW zdecydowało się na połączenie silników Diesla z 48-woltowym układem elektrycznym tworząc przy tym tak zwaną “miękką hybrydę”. Według firmy ma to pomóc w zmniejszeniu emisji spalin, a przy okazji zmniejszyć spalanie paliwa. Moc silnika elektrycznego wynosić ma dokładnie 11 kilowatów. Nie oznacza to, że auto będzie mogło poruszać się całkowicie w trybie bezemisyjnym. Układ połączony z rozrusznikiem ma za zadanie wspomaganie rozruchu auta np. po zatrzymaniu na światłach. BMW obiecuje, że dzięki zastosowaniu tego typu technologii spalanie może zmniejszyć się o nawet 0,6 litra na 100 km.

serii 7

Odmianami, które otrzymają dodatkowy “zastrzyk” mocy mają być 730d, 730d xDrive oraz 740d xDrive. Słabsze modele otrzymają silnik o łącznej mocy 286 koni mechanicznych, a moment obrotowy wzrośnie o 30 Nm. Dzięki dodaniu układu elektrycznego sprint do pierwszej “setki” zajmie teraz odpowiednio 5,9 sekundy (dla 730d) oraz 5,6 sekundy (dla 730d xDrive).

serii 7

Mocniejsza odmiana silnika wysokoprężnego (740d) wzmocniona zostanie o dodatkowe 20 koni mechanicznych. Według producenta moc łączna wynosiła będzie 340 koni mechanicznych, a moment obrotowy 700 Nm czyli o 20 Nm więcej niż w poprzedniej wersji tego silnika. Dzięki zwiększonej mocy czas przyśpieszenia od 0 do 100 km/h skróci się o dokładnie 0,2 sekundy i będzie wynosił równe 5 sekund.

Oba silniki w serii 7 korzystają z nowego układu filtracji spalin, dzięki któremu auto spełnia europejskie normy Euro 6d. Jednak zmiany silnikowe to nie wszystko co BMW dla nas przygotowało. Niemiecki producent zapewnia, że klienci wraz z “nowymi” silnikami, będą mogli dokonać zupełnie nowej personalizacji wnętrza. Do katalogu dołączyć ma zupełnie nowa skórzana tapicerka BMW Individual Merino w kolorze Smoky White / Midnight Blue / Black.

« z 4 »

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *