Nadszedł kres oczekiwania – w nocy z wtorku na środę Honda odkryje karty i pokaże nową generację modelu Civic w nadwoziu sedan.

Trudno na palcach obu rąk liczyć przecieki dotyczące nowego Civica. Szkice patentowe, rendery, zdjęcia 3D i fotografie szpiegowskie – praktycznie wszędzie dało już się zobaczyć nowe pokolenie kompakta z Japonii. Cytując jednak klasyka: ,,nadejszła wiekopomna chwila” i już za trzy dni Honda Civic jedenastej już generacji przestanie kryć przed nami jakiekolwiek tajemnice.

Z racji na panującą pandemię, premiera odbędzie się na platformie Twitch. Start prezentacji, planowany jest na 2:00 czasu polskiego. Ostateczne ujawnienie wszystkich szczegółów auta ma zaś nastąpić w okolicach 3:45. Oprócz ogłoszenia dokładnej daty i godziny wydarzenia, Honda wypuściła dla nas mały teaser, który odsłania kilka detali związanych z ostatecznym designem auta.

Jeżeli wierzyć wszystkim dotychczasowym przeciekom oraz powyższemu klipowi, Honda Civic XI będzie o wiele mniej ekstrawagancka niż jej poprzedniczka. Dziesiąta generacja w swoim designie była niezwykle odważna i wygląda na to, że projektanci zdecydowali się tym razem na bardziej stonowany projekt.

Przede wszystkim zmianie ulegnie prawdopodobnie tył pojazdu – jeden z najbardziej kontrowersyjnych elementów poprzedniego wcielenia Civica. Wygląda też na to, że tylne światła, przedni grill i linia boczna zmienią się w naprawdę diametralny sposób, jeżeli zestawimy konkretne ujęcia z fotografiami generacji X.

Honda Civic Sedan XI

Niektóre zdjęcia wywierały wręcz obawy, że nowy Civic może być autem wręcz nudnym. Nie warto jednak przedwcześnie rzucać osądów, skoro jeszcze ani razu nie widzieliśmy tego samochodu w całej okazałości. Same urywki bowiem prezentują się lepiej niż to, co widzieliśmy chociaż na koncepcyjnych szkicach czy zdjęciach 3D.

W środową noc poznamy również zapewne gamę silnikową. Aktualna Honda Civic w sedanie napędzana jest albo czterocylindrową jednostką 2.0 o mocy 158 koni mechanicznych, albo turbodoładowanym 1.5 z 174 km pod maską. Możliwe jednak, że wraz z nadejściem XI generacji ten stan rzeczy się zmieni.

Honda planuje wypuszczenie pierwszych egzemplarzy nowego Civica na rynek późną wiosną 2021 roku. Będzie sprzedawany on w roku modelowym 2022.

Honda Civic Sedan XI

Foto. /Honda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *