Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Oficjalnie Nissan Z Proto nie został jeszcze pokazany, ale producent zdradza nam coraz więcej szczegółów i buduje skutecznie napięcie przed premierą

Nowy Nissan 400Z, czyli następca modelu 370Z, który na razie figuruje jako Nissan Z Proto, ma odnosić się do historii serii Z. W efekcie mamy mieć klasyczną linię nadwozia, która odnosi się do modelu 240Z. Jednak z drugiej strony auto będzie w pełni nowoczesnym pojazdem z całym szeregiem najnowszych rozwiązań. Do premiery zostało kilka dni, więc producent podkręca atmosferę i funduje nam zapowiedź, która zdradza ważny szczegół. Wyraźnie widać, że na teaserze pokazany jest drążek zmiany biegów manualnej przekładni, a to powinno ucieszyć największych fanów serii Z. Jednak jakie daje to jeszcze nam informacje poza tą przekładnią?

Nissan Z ProtoNissan Z Proto

Na filmie pojawia się kilka razy zupełnie nowe logo serii Z, które będzie zdobić nowy samochód. Pojawiają się również reflektory LED oraz nowe felgi. Jednak to nie wszystko, bo w końcu mamy okazję usłyszeć krótki dźwięk silnika. Dokładnie nie wiadomo jaka jednostka znajdzie się pod maską, ale nieoficjalnie mówi się, że będzie to silnik V6 o pojemności 3-litrów i mocy 400 KM oraz 475 Nm. To jednak tylko spekulacja oparta na bazie informacji dostępnych z Infiniti Q50 i Q60, gdzie taka jednostka jest umieszczona. Czy zostanie przeniesiona w takiej samej konfiguracji do nowego 400Z? Mamy taką nadzieję, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie.

Nissan Z Proto

Premiera samochodu ma się odbyć 16 września za pośrednictwem platformy streamingowej. Jednak nie spodziewajcie się pełnej premiery. To co zobaczymy w przyszłym tygodniu będzie nazwane Nissan Z Proto, czyli możemy potraktować to jako koncept. Wersja produkcyjna modelu 400Z ma zadebiutować w 2021 roku jako samochód na 2022 rok modelowy. Jednak mamy nadzieję poznać wiele szczegółów już za kilka dni, dlatego to wydarzenie jest kluczowe w procesie powstawania następcy dla 370Z. W końcu o nim mówi się od kilku lat, a teraz mamy okazję poznać szczegóły z oficjalnego źródła.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *