Redaktor | Fotograf

Nissan Juke od zawsze był jednym z najbardziej lifestylowych modeli na rynku. W związku z tym również rozwiązania techniczne stosowane w tym aucie muszą nadążać za nowymi trendami. Japończycy wprowadzili właśnie do oferty odmianę Hybrid, która będzie miała ciekawie rozwiązany układ przeniesienia napędu. Wizualnie, auto będzie praktycznie nie do rozróżnienia od standardowych wersji.

Crossovery w ostatnich latach przeżywają prawdziwy rozkwit. Niezależnie czy się nam to podoba czy nie, na rynek trafia coraz więcej modeli z tego segmentu. Jednym z pierwszych jego przedstawicieli był Nissan Juke, którego pierwsza generacja okazała się być ogromnym sukcesem. Niedawno, Japończycy pokazali drugą generację modelu, jednak zapowiedzieli, że to jeszcze nie koniec. Dziś, do oferty trafiła również odmiana Hybrid, która wprowadzi ciekawe rozwiązania, a także pozwoli nam jeździć jedynie w trybie elektrycznym.

Nissan Juke w wersji Hybrid debiutuje - ekologia i ciekawe rozwiązania

Pod względem technicznym, Juke Hybrid otrzyma silnik spalinowy o pojemności 1,6 litra, a także dwie jednostki elektryczne. Ten pierwszy generuje 94 konie mechaniczne, jeden z elektrycznych rozwija 49 koni, a ostatni to 20-konny starter. Juke może być teraz uruchamiany jedynie w trybie elektrycznym. Bateria ma pojemność jedynie 1,2 kWh, co wskazuje na to, że Hybrid nie pokona zbyt wielu kilometrów jedynie na prądzie. Nissan zapewnia, że w mieście na prądzie będziemy jeździć aż 80% czasu, a maksymalna prędkość jaką rozwinie to 55 kilometrów na godzinę.

Nissan Juke w wersji Hybrid debiutuje - ekologia i ciekawe rozwiązania

Ciekawym rozwiązaniem w Juke Hybrid będzie natomiast skrzynia biegów. Ma ona 4 biegi dla silnika spalinowego i 2 biegi dla elektrycznego i nie korzysta z tradycyjnego sprzęgła. Silniki elektryczne synchronizują przełożenia dla silnika spalinowego, dzięki czemu zmiany biegów są szybsze i mniej odczuwalne. Całość ma sprawiać, że będziemy się czuli tak, jakbyśmy prowadzili samochód elektryczny. Pod względem stylistycznym, odmiana hybrydowa wyróżnia się nieco innym spoilerem tylnym, dolną częścią zderzaka i większymi wlotami powietrza z przodu. Juke Hybrid trafi na europejskie drogi już w tym roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *