Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nissan 400Z to taki samochód, który może stać się kultowy zanim powstanie, bo legendy o nim krążą już od kilku lat, a w sprzedaży go nie widać

Plotki, informacje i domniemania na temat nowego Nissana 400Z krążą już od jakiegoś czas. Co chwile pojawiają się nowe interpretacje na to jak taki samochód może wyglądać i praktycznie wszystkie mają jeden wspólny mianownik – są z kosmosu. Nie ma szans, żeby Nissan zrealizował, którąś z tych futurystycznych wizji artystów, bo trzeba patrzeć przez bardziej przyziemny pryzmat. Teraz jednak Adan Lopez pokazuje swoją wizję w 3D i choć na początku pomyślałem sobie “ale to jest brzydko wykonane” to jednak po dłuższej chwili doszedłem do wniosku “przecież to jest najbardziej realna ze wszystkich wizji”. Zresztą spójrzcie uważnie sami jak wygląda ten Nissan 400Z.

Nissan 400Z

Każdemu z nas podobałby się futurystyczny Nissan 400Z w nawiązaniu do klasycznego Datsuna 240Z, ale to co graficy projektowali wcześniej to tylko wymysł wyobraźni. Adan pokazuje, że można stworzyć bardziej realną wizję. Widać, że cały zamysł bazuje na obecnym 370Z i zostały wprowadzone poszczególne zmiany. Jednak nie ma tutaj elementu niemożliwego do zrealizowania. Wszystko jest takie normalne. Może jakość tej pracy nie powala na kolana, ale jest ona dokładna. Spójrzcie tylko na wnętrze, mamy ekran zamiast analogowych zegarów, klima jak z Micry, drążek zmiany biegów jak z Qashqai, a całość trochę nawiązuje trochę do Porsche 718.

Nissan 400Z

Wszystko ładnie pięknie, ale czy Nissan 400Z może faktycznie powstać? Tutaj odpowiedź brzmi i tak i nie. TAK, bo potrzebny jest następca dla 370Z, Nissan już wspominał o tym aucie i wiele wskazuje na trwające nad nim prace. Jednak odpowiedź NIE argumentują finanse firmy i obecna sytuacja. Niedawno mówiło się, że w Europie pozostaną tylko te najbardziej opłacalne produkty, a między innymi GT-R czy 370Z mogą zostać wycofane. W takiej sytuacji szanse na 400Z są nikłe, ale miejmy nadzieję, że nie dojdzie do wstrzymania sprzedaży sportowych modeli i Nissan pokaże nam za jakiś czas godnego następcę dla modeli 370Z.

Foto. Adan Lopez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *