Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wybierając dodatki samochodowe często patrzymy tylko na cenę i wybieramy najtańsze rozwiązanie nie zastanawiając się nawet nad tym, żeby wybrać droższy wariant. Bo czy na przykład wybierając dywaniki samochodowe, organizery, uchwyty na kubek czy irchy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Oczywiście tak. Znaczenie ma na przykład materiał, z którego są wykonane dywaniki. Niektóre z nich będą bardziej wytrzymałe od innych, więc dłużej nam posłużą. Warto też zastanowić się, czy wybrać uniwersalny dywanik czy dedykowany do naszego samochodu. Pamiętajmy również, że możemy na dodatki samochodowe spojrzeć pod kątem ekologii.

Dywaniki samochodowe

Najlepsze dywaniki samochodowe to dywaniki welurowe. Ich wysoka jakość połączona z przystępną ceną jest bardzo opłacalnym wyborem. Dywaniki welurowe są wytrzymałe, nietoksyczne, przyjazne dla środowiska, nie mają nieprzyjemnego zapachu i są miłe w dotyku. Wysokiej jakości dywaniki są dedykowane konkretnym modelom samochodów, będą więc do nich idealnie dopasowane. Dodatkowo zamontowane w nich stopery mocujące będą pasowały do mocowań zamontowanych w naszym samochodzie. Szukając odpowiednich dywaników warto poszukać sklepu, w którym znajdziemy wyszczególnione modele i konkretne, pasujące do nich dywaniki występujące w różnej kolorystyce. Wybierając swój model możemy zwrócić uwagę na to, czy dywanik kierowcy ma dodatkowe wzmocnienie na pięty. Koneserzy mogą sobie wybrać nie tylko kolor wykładzin, ale też kolor obszycia, a nawet rodzaj i kolor nici. Dodatkowo pokrycie spodniej warstwy dywaników granulatem gumowym sprawi, że będzie on jeszcze lepiej przylegał do podłoża.

dodatki samochodowe

Wycieraczki i inne akcesoria samochodowe

Wybierając wycieraczki również możemy postawić na uniwersalne lub dopasowane do naszego modelu. Tylko idealne dopasowanie pozwoli wycieraczkom osiągnąć maksymalną wydajność na całej powierzchni szyby naszego samochodu w sposób równomierny. Dopracowana, aerodynamiczna konstrukcja pozwoli zbierać wodę z naszej szyby na całej powierzchni. Warto przy wyborze wycieraczek zwrócić uwagę na jej odporność na promieniowanie UV i poziom ścierania. Jeżeli jednak zdecydujemy się na uniwersalne modele, musimy zwrócić uwagę na rozmiar wycieraczek, ponieważ nie każde pióro, nawet uniwersalne, będzie pasowało do naszej szyby, zwłaszcza jeśli jeździmy większym samochodem.

Inne akcesoria

W dobrym sklepie z akcesoriami samochodowymi, który jest jednocześnie producentem dywaników samochodowych, takim jak https://alpino24.pl/ poza wycieraczkami i dywanikami możemy kupić na przykład pokrowce na fotele, organizery czy popularne irchy. Większości z nas z pewnością zdarzyło się, że po wytarciu szyby zostały na niej ograniczające widoczność smugi. Ircha jest jedynym sposobem na skuteczne pozbycie się zabrudzeń (a nie rozmazanie ich na szybie, jak to zazwyczaj bywa przy użyciu innych materiałów). Ircha nie tylko doskonale zbiera wszelkiego rodzaju brud, ale też błyskawicznie osusza wycieraną powierzchnię, co w przypadku szyb ma ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu jazdy, ale też dla bezpieczeństwa – naszego i innych użytkowników drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *