Audi TT RS

Redaktor | Fotograf

Nieczęsto zdarza się, aby starsi ludzie jeździli tak zmodyfikowanymi autami. Jednak ten 78-letni Anglik i jego Audi TT RS są wyjątkiem.

Grupą docelową klientów Audi TT, a tym bardziej w wersji RS są przede wszystkim młodzi ludzie. Jednak jak zwykle zdarzają się wyjątki. Pewien Anglik, pomimo swojego wieku zdecydował się właśnie na takie auto. Jednak prawdopodobnie nie wystarczyło mu standardowe 360 koni, więc zdecydował się wprowadzić kilka modyfikacji. Te w przypadku TT są dość popularne, głównie z powodu napędu na cztery koła i dość rozwojowego silnika. W związku z tym konkurencja wśród tych aut jest dość duża.

Anglik poszedł jednak o krok dalej i zmiany nie są subtelne. Właściciel zdecydował się na naprawdę radykalny tuning. Dzięki wszystkim zmianom udało się osiągnąć moc ponad 1100 koni, co zapewnia świetne osiągi. Oczywiście przy takiej mocy w aucie liczą się już głównie czasy 100-200, które są dużo bardziej miarodajne. Na początku filmu zmodyfikowane TT RS rozpędziło się od 100 do 200 km/h w 3.9s. Jednak nie był to jeszcze pełen boost. Dopiero po zwiększeniu ciśnienia udało się pobić światowy rekord modelu. Ten wynosił 3.3 sekundy. Po dodatkowym podkręceniu ciśnienia, czas ustalono na 3.2 sekundy. Tym samym, najszybsze Audi TT RS należy do 78-latka, co jest naprawdę niezwykłe.

Audi TT RS
Właściciel tego niezwykłego Audi TT RS

Auto pozostaje przy tym dość niepozorne. Jedyne różnice z zewnątrz to małe felgi i opony przystosowane do drag race’ów. Na liście zmian znajdują się także hamulce, które pomagają lepiej hamować z większych prędkości. W środku modyfikacji poddano fotele, które zmieniono na kubełki oraz wyrzucono wszelkie zbędne wygłuszenie, osłony i multimedia, aby zmniejszyć masę auta, co także jest ważne w przypadku osiągania takich przyspieszeń.

Właściciel nie chce jednak na tym poprzestać. Aby pobić swój własny rekord, chce zwiększyć moc o kolejne 200 koni. Wtedy w zasięgu powinien się znaleźć czas przyspieszenia od 100 do 200 km/h poniżej 3 sekund. To sprawi, że rekord będzie naprawdę trudny do pobicia. Trzeba przyznać, że całość robi naprawdę ogromne wrażenie, a auto z pewnością dostarczy wielu emocji właścicielowi.

Źródło: LivingLifeFast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *