Redaktor | Fotograf

Niestety, to już niestety koniec jednego z bardziej znanych projektów bazujących na Audi RS3. Samochód spalił się podczas kręcenia ostatniego klipu.

Najmniejszy model w gamie RS niemieckiego producenta jest jednym z popularniejszych samochodów w swojej klasie. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na ich tuning, gdy 400 koni, które Audi RS3 ma w standardzie, staje się niewystarczające. Jednym z takich projektów był właśnie egzemplarz budowany przez Eventuri. Stał się on bardzo popularny, głównie z powodu mocy rozwijanej przez silnik, oraz tego, że auto było bardzo szybkie.

Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Auto skończyło w najgorszym sposobie z możliwych. Podczas kręcenia klipu, nagle pod maską pojawił się ogień. Nie udało się go opanować, a auto doszczętnie spłonęło. Całe szczęście nikomu nic się nie stało, jednak ciężko powiedzieć, czy z RS3 da się jeszcze cokolwiek zrobić. Eventuri w swoim poście twierdzi również, że przy kolejnym projekcie wprowadzi system, który w razie potrzeby sam ugasi pożar. Prawdopodobnie będzie to więc automatyczny system gaśniczy.

Audi RS3 z Wielkiej Brytanii

Auto było bardzo znane, głównie z powodu swoich osiągów. Pobiło rekord słynnego kanału Carwow, w wyścigu na 1/4 mili osiągając czas 9,7 sekundy. Był to pierwszy raz, w którym jakiekolwiek auto przekroczyło barierę 10 sekund na kanale. Dokładna moc samochodu nie jest znana, jednak prawdopodobnie miało około 800 do 850 koni. Pod maską zmiany dotyczyły głównie turbo oraz modyfikacji elektronicznych. Baza była bardzo dobra, w końcu w Audi RS3 montowany jest podatny na modyfikację 5- cylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra. Oczywiście tuning był znacznie bardziej obszerny, zmieniono także wydech auta i felgi.

Audi RS3 z Wielkiej Brytanii

Z pewnością jednak, Eventuri wróci jeszcze do konstruowania równie ciekawych projektów. Sami zapowiedzieli, że wrócą silniejsi, więc z pewnością już coś szykują. Niestety, czasem jedna mała pomyłka podczas konstruowania samochodu, lub niesprawna część mogą doprowadzić do tragedii. Jednak miejmy nadzieję, że system gaśniczy, o którym wspomniało Eventuri pomoże zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.

Źródło i zdjęcia: Eventuri

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *