Redaktor | Fotograf

Pokazy przedpremierowe różnych modeli to nic dziwnego. Zazwyczaj są one jednak zarezerowane dla wybranych klientów marki. Mercedes podszedł do sprawy nieco inaczej. Zainteresowani będą mogli zobaczyć najnowszy model Mercedesa-AMG GT wcześniej, jeśli wezmą udział w płatnym wydarzeniu AMG GT Live Sneak Preview.

Najnowsza generacja Mercedesa-AMG GT będzie miała swoją premierę już niedługo. Jednak zanim do tego dojdzie, klienci będą mieli okazję zobaczyć nowy model podczas płatnego wydarzenia. Nie jest to częsta praktyka, ponieważ producenci raczej starają się pokazywać nowy model jedynie wybranym klientom, a nie szerokiej publiczności, która wykupi dostęp. W wydarzeniu AMG GT Live Sneak Preview będzie mógł wziąć udział każdy. Rozpocznie się ono już 10 lipca i będzie składało się z czterech identycznych tur, każda kolejnego dnia. Koszt wyniesie 450 Euro. Łączna liczba uczestników nie przekroczy 100 osób. Atrakcji będzie jednak dużo więcej.

Każdy uczestnik eventu będzie mógł skorzystać z przejazdu najnowszymi modelami marki w Affalterbach. W związku z tym do dyspozycji klientów będą: SL63, C63 S E Performance oraz EQE 53. Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni do fabryki AMG, gdzie zapoznają się z procesem produkcyjnym nowych modeli, w tym Mercedesa-AMG GT. Na samym końcu, klienci będą mogli zobaczyć finalny produkt, a także dowiedzą się wszystkich najważniejszych rzeczy o najnowszym sportowym modelu marki. Prawdopodobnie będzie na co popatrzeć, ponieważ samochód ma wyróżnić się wieloma nowościami.

Najnowszy Mercedes-AMG GT otrzyma jednostki znane już z najnowszej generacji modelu SL. W związku z tym pod maską znajdą się silniki 4.0 V8. Wielce prawdopodobne, że sportowe coupe będzie dostępne również z napędem na wszystkie koła, co nie było do tej pory możliwe. Prezentacja najnowszego modelu dla wszystkich zainteresowanych zapewne odbędzie się już za kilka miesięcy. Jednak czy warto skrócić go sobie, biorąc udział w evencie Mercedesa? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, prawdopodobnie jest na co czekać.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *