Redaktor | Fotograf

Kilka miesięcy po premierze odmiany 3-drzwiowej, klienci będą mogli zamówić bardziej praktyczne Mini Cooper w wersji 5-drzwiowej. Nowa wersja nie różni się w większości aspektów, jednak oferuje nieco więcej przestrzeni. Z pewnością wybiorą ją osoby szukającej praktyczniejszej odmiany, która również zapewni wiele wrażeń.

Nowa generacja Mini Cooper wprowadza na rynek mnóstwo nowości. Przede wszystkim do gamy dołączyło kilka odmian elektrycznych. Bardziej konserwatywni klienci wciąż znajdą jednak wersje spalinowe. Do tej pory były one jednak dostępne jedynie w wersji 3-drzwiowej. Po kilku miesiącach do gamy dołącza bardziej praktyczna odmiana 5-drzwiowa. Zmiany nie są rewolucyjne, auto wybiorą klienci nastawieni na maksymalną funkcjonalność.

W przypadku 5-drzwiowego MINI Cooper jest to wnętrze oferujące miejsce dla pięciu osób. W porównaniu z nowym 3-drzwiowym MINI Cooper rozstaw osi jest dłuższy o 72 mm, a nadwozie o 172 mm. Wymiary zewnętrzne wynoszą więc 4036 mm długości, 1744 mm szerokości i 1464 mm wysokości. Dla użytkowników takie parametry oznaczają więcej komfortu oraz przestrzeni. Dzięki zauważalnie większej szerokości wnętrza tył oferuje wygodną przestrzeń dla trzech pasażerów. Tylna kanapa składana w proporcjach 60:40 pozwala zwiększyć pojemność bagażnika z 275 do 925 l.

Stylistyka przedniej części wnętrza nowego 5-drzwiowego MINI Cooper została zredukowana do najważniejszych elementów i przypomina purystyczny design klasycznego Mini. Centralny wyświetlacz OLED w nowym kokpicie został przesunięty bliżej kierowcy, dzięki czemu łatwiej do niego sięgnąć, a jego wysoka rozdzielczości wyznacza nowy standard. System operacyjny MINI 9 umożliwia intuicyjną obsługę wszystkich funkcji pojazdu za pomocą dotyku lub głosu. W dolnej części wyświetlacza OLED można bezpośrednio wybierać punkty menu nawigacji, multimediów, telefonu i klimatyzacji. 

Do wyboru są dwa warianty z silnikiem benzynowym. Standardowy Cooper C rozwija moc 156 koni mechanicznych, które generowane są z 3-cylindrowej jednostki 1.5. Dzięki temu samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,0 s i rozwija prędkość do 225 km/h. 5-drzwiowe MINI Cooper S jest napędzane czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 204 koni. Sprint do setki zajmuje mu 6,8 s, a prędkość maksymalna wynosi 242 km/h.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *