Redaktor | Fotograf

Cupra Tavascan to kolejny unikalny model marki, który nie ma odpowiednika w gamie Seata. Elektryczny SUV coupe jest jednak oparty na innym aucie grupy Volkswagen. Właśnie poznaliśmy polski cennik modelu. W gamie pojawi się zarówno standardowa odmiana, jak i sportowa VZ.

Po kilku miesiącach oczekiwania od dnia premiery, w końcu znamy ceny Cupry Tavascan. Nowy elektryczny SUV marki wyróżnia się sportowym charakterem i charakterystyczną dla marki stylistyką. Dzięki wysokim stanom magazynowym importera polscy klienci będą mogli odebrać swoje auta już we wrześniu. Ceny standardowej wersji Endurance rozpoczynają się już od 238 800 zł, podczas gdy za sportową odmianę Cupra Tavascan VZ przyjdzie zapłacić minimum 295 100 zł.

Pierwsza z odmian już w podstawie otrzymała bogate wyposażenie standardowe. Są to system monitorowania martwego pola Side Assist z funkcją wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego Exit Assist i Exit Warning, a także asystenta aktywnego utrzymania pasa ruchu Lane Assist Plus z asystentem jazdy w korku i Emergency Assist. Jest to wersja z tylnym napędem o mocy 286 koni mechanicznych i maksymalnym zasięgu 547 kilometrów. Posiada baterię o pojemności 77 kWh. Sprint do setki zajmuje jej około 6,8 sekundy.

Bardziej emocjonująca Cupra Tavascan VZ otrzyma dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 340 koni mechanicznych. Napęd trafi na wszystkie koła, przez co sprint do setki zajmie jedynie 5,6 sekundy. Bateria ma taką samą pojemność jak w podstawowej wersji, a zasięg wynosi do 517 kilometrów.

Pierwszy elektryczny SUV Coupe barcelońskiej marki oferuje użytkownikom różne opcje konfiguracji. Klienci będą mogli wybierać spośród takich opcji jak system kamer 360 z widokiem z góry, wyświetlacz Head-up rozszerzonej rzeczywistości, system audio klasy premium Sennheiser czy też panoramiczne okno dachowe oraz reflektory Matrix. Do wyboru klientów są cztery kolory lakieru. Do dyspozycji przyszłych posiadaczy zostaną oddane dwa metalizowane lakiery – Atacama Desert (bezpłatny) oraz White Silver, a także dwa lakiery specjalne – Basalt Grey oraz Tavascan Blue.

Aktualny cennik można podejrzeć tutaj.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *