Redaktor | Fotograf

Koncepcyjne modele Mercedesa od zawsze wyróżniały się awangardową stylistyką i zaawansowaną techniką. Nie inaczej jest w przypadku nowego modelu Mercedes-AMG PureSpeed Concept. Już na pierwszy rzut oka przypomina on legendarnego SLR Stirling Moss, a także samochody Formuły 1. Co najważniejsze, na rynek trafi produkcyjna wersja.

Ciekawe wersje aut z otwartym dachem są domeną Mercedesa od wielu lat. Takie konstrukcje jak SLR Stirling Moss czy AMG GT R Roadster stają się klasykami w bardzo szybkim tempie. Wraz z premierą nowej generacji tego drugiego modelu, a także roadstera SL, Mercedes wpadł na pomysł, aby pokazać coś niesamowitego. W Monako swój debiut miał Mercedes-AMG PureSpeed Concept. Swoją stylistyką nawiązuje on przede wszystkim do aut Formuły 1.

Koncepcyjny pojazd zapowiada pierwszy model z niezwykle ekskluzywnej, limitowanej serii Mercedes-Benz Mythos. Światowa premiera Mercedesa-AMG PureSpeed Concept odbyła się w ekskluzywnej scenerii Monako, zapowiadając jednocześnie Grand Prix Formuły 1, które będzie miało tam miejsce. Mercedes-AMG PureSpeed Concept nawiązuje do wyjątkowej tradycji Mercedes-Benz swoim purystycznym, bezkompromisowym designem samochodu wyścigowego, innowacyjnymi materiałami  oraz nowoczesną technologią. Limitowana seria 250 egzemplarzy będzie dostępna wyłącznie dla najbardziej zagorzałych entuzjastów i kolekcjonerów Mercedesów.

Mercedes-AMG PureSpeed Concept to prawdziwy samochód wyczynowy o wyjątkowo niskiej sylwetce. Wiele elementów jego designu czerpie inspiracje z hipersamochodu Mercedes-AMG ONE – techniczne, wyraziście stylizowane, odsłonięte części z włókna węglowego w dolnych sekcjach kontrastują ze zmysłowymi, zaokrąglonymi kształtami górnej części nadwozia. Przednie osłony mają otwartą formę, której zadaniem jest uzyskanie odpowiedniego przepływu powietrza w celu chłodzenia hamulców i optymalizacji siły docisku. Długa maska i bardzo niski przód z wyraźnym rekinim profilem to cechy typowe dla samochodów sportowych. Przód nawiązuje do Mercedesa-AMG ONE, z szerokim dolnym wlotem powietrza z napisem AMG i dymioną, chromowaną gwiazdą Mercedesa. Całość uzupełnia aerodynamicznie zoptymalizowana, sportowa maska z dodatkowym wylotem powietrza.

Niestety, Mercedes nie zdradził na razie danych technicznych dotyczących modelu. Można jednak przypuszczać, że auto będzie niezwykle rzadkim widokiem na ulicy.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *