Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W Gran Turismo Sport mogą się rozwijać takie szalone pomysły jak Mazda RX-Vision GT3 Concept i dzięki temu my możemy odbyć wirtualne przejażdżki, nawet jak mamy kwarantannę

Gdy za oknem panuje epidemia koronawirusa, wiele osób sięga po gry, które są idealnymi zabijaczem czasu. Do tego grona zalicza się Gran Turismo Sport, czyli ostatnia odsłona tej popularnej serii, która jest zarezerwowana dla posiadaczy konsoli PlayStation. Jeśli należycie do grona fanów Mazdy i cieszyliście się, gdy pisaliśmy ostatnio o planach na nowy super samochód japońskiego producenta to mamy dla was świetną informację, Może nie jest to ucieleśnienie szalonej wizji sportowego auta od Mazdy, którym pojedziecie po prawdziwych drogach, a nowa Mazda RX-Vision GT3 Concept dołączy do gamy samochodów w Gran Turismo. Zatem śmiało możecie podbijać wyścigowe tory w nowej Mazdzie, chociaż jeszcze chwilę na to musicie poczekać.

Mazda RX-Vision GT3 Concept

Auto dołączy do gry 25 maja, bo na ten dzień zaplanowano aktualizację do Gran Turismo Sport. Jeśli wydaje wam się, że już gdzieś widzieliście to auto to nie jesteście w błędzie. Widać bowiem ewidentnie, że inspiracją dla twórców był koncept Mazda RX-Vision z Tokyo Motor Show, który widzieliśmy już w 2015 roku. Zatem sporo czasu od tamtego wydarzenia minęło, a Mazda wciąż pozostaje świeża. W Gran Turismo Sport auto będzie miało prawie 560 KM mocy przy masie na poziomie 1250 kg. Stosunek rozkładu masy wynosi 48:52, a rozstaw kół to 1720 mm (przód) i 1760 mm (tył). Mazda RX-Vision GT3 Concept prezentuje następujące wymiary – 4590 mm (długość)/ 2075 mm (szerokość) / 1120 mm (wysokość).

Jak przystało na auta z serii Vision Gran Turismo, samochód ma nieco przerysowane kształty i jest ucieleśnieniem (wirtualnym) szalonej wizji projektantów. Warto dodać, że Mazda nawiązała współpracę z twórcami gry i została oficjalnym partnerem FIA Certified Gran Turismo Championships. Tym samym Mazda dołącza do wybranych producentów we wszystkich wydarzeniach na żywo w ramach World Tour 2020, w tym w światowych finałach, w których stawką jest tytuł mistrzowski. Zatem do zobaczenia na torach całego świata w grze Gran Turismo Sport i być może za kierownicą nowej Mazdy.

Mazda RX-Vision GT3 Concept

Foto. materiały prasowe wydawcy

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *