Redaktor | Fotograf

Już zwykły Maybach jest niezwykle ekskluzywny i luksusowy. Producent zdecydował się na zaprezentowanie limitowanych wersji Klasy S i GLS z okazji stulecia marki, które będą jeszcze bardziej prestiżowe. Na rynek trafi po 100 sztuk Edition 100 dla każdego modelu. W przypadku Klasy S jedyną opcją napędową będzie silnik V12.

Jeśli zwykła Klasa S nie jest dla kogoś wystarczająco luksusowa, wówczas wybiera odmianę Maybach. Oferuje ona znacznie wyższy komfort i luksus. Jednak jeśli to nie wystarcza, teraz do salonów trafi limitowany model Edition 100. Został on przygotowany z okazji stulecia marki. Będzie dostępny dla obu modeli występujących z wersjami Maybach, czyli Klasy S i GLS. Powstanie jedynie 100 sztuk, które zapewne zostaną sprzedane bardzo szybko.

Maybach świętuje stulecie limitowanymi wersjami Klasy S i GLS

Z zewnątrz, oba modele będą wyróżniać się charakterystycznym, dwutonowym wykończeniem. Dolna część nadwozia zostanie pomalowana lakierem Cirrus Silver, a górna Nautical Blue. Klasa S i GLS będą miały także taki sam wzór felg. Specjalne oznaczenia także będą przypominały nam, że mamy do czynienia z Edition 100. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się świetnie.

Maybach świętuje stulecie limitowanymi wersjami Klasy S i GLS

Również wnętrze będzie identycznie wykończone w obu modelach. Dwutonowy pakiet designo wygląda niesamowicie luksusowo. Elementy dekoracyjne Piano Black dobrze kontrastują z jasnym wykończeniem wnętrza. Główna różnica pomiędzy Klasą S i GLS-em to jednostki napędowe. W przypadku tego pierwszego modelu, Edition 100 otrzyma jedynie silnik V12. Moc maksymalna tej jednostki to 612 koni mechanicznych. GLS będzie korzystał z silnika V8 rozwijającego 557 koni. W obu przypadkach całość trafi na 4 koła, dzięki napędowi 4Matic.

Świętowanie stulecia przez Maybacha nie skończy się jednak na edycjach specjalnych. Niedługo do oferty trafi także EQS w takiej odmianie. Aby kupić wersję Edition 100 Klasy S i GLS trzeba się będzie pospieszyć. Z fabryki wyjedzie jedynie 200 takich samochodów, po 100 z każdego modelu. Tanio z pewnością nie będzie, jednak ekskluzywnie i prestiżowo na pewno tak.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *