Lexus RC F zostaje w gamie producenta na kolejny rok, lecz liczbę wyprodukowanych egzemplarzy jeszcze mocniej ograniczono.

Lexus RC F, czyli usportowiona wersja modelu RC, znajduje się na rynku od 2014 roku i mimo już 7 lat na karku nadal powala możliwościami oraz wyglądem. Wiele zdziałał oczywiście lifting, który otrzymał zarówno RC, jak i RC F w 2019 roku. Dzisiejszy bohater jest ceniony przez fanów marki przede wszystkim za jednostkę napędową – klasyczne, wolnossące V8 o pojemności aż 5 litrów to prawdziwy potwór, którego ryk przyprawia o gęsią skórkę.

Fani tego modelu mogli już się przyzwyczaić do corocznych nowych edycji limitowanych. Tym razem na rynek trafi Fuji Speedway Edition, która oczywiście jest inspirowana urokliwym japońskim torem Fuji. W 2-drzwiowym coupe od Japończyków zaszło parę zmian, a w niektórych aspektach powrócono do sprawdzonych rozwiązań z poprzednich wydań.

Lexus RC F Fuji Speedway Edition

Na początku z pewnością warto wspomnieć o silniku. Ku uciesze fanów, pozostaje on bez zmian – wolnossące 5.0 V8 o mocy 472 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 535 Nm. Bez zmian pozostaje również skrzynia biegów – ośmiostopniowy automat stworzony do doznań sportowych.

Im dalej od serca Lexusa RC F, tym więcej jednak zaczyna się dziać. Spektakularny powrót zalicza pakiet aerodynamiczny wykonany z włókna węglowego. Poza poprawą właściwości auta, ma to również pomóc w redukcji wagi, co jest w przypadku tego auta bardzo pożądanym ruchem – Lexus RC F waży bowiem aż 1800 kilogramów, co jak na 2-drzwiowe coupe jest całkiem pokaźną wartością.

Lexus RC F Fuji Speedway Edition

W Fuji Speedway Edition ujrzymy również między innymi tytanowy wydech, ceramiczno-węglowe hamulce od Brembo, a także na nowo zaprojektowane 19-calowe felgi. Wszystkie te usprawnienia dają efekt w przyspieszeniu do setki, które Lexus RC F powinien wykonać w około 4 sekundy. Warto jednak wspomnieć, że w tym roku liczba wyprodukowanych sztuk tego modelu zmniejszy się z 60 do 50.

Lexus RC F Fuji Speedway Edition

Pierwsze egzemplarze pojawią się u dealerów Lexusa już w przyszłym miesiącu, a cena nowej limitowanej edycji Lexusa RC F ma wynosić 97 200 dolarów.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *