Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Lexus LM – luksusowy minivan, który łączy w sobie cechy ekskluzywnej limuzyny oraz przestronnego vana. To pierwszy taki model marki w Europie i czwarty samochód, który powstał w ramach koncepcji „Next Chapter”.

Po debiutach drugiej generacji NX-a, piątej generacji RX-a i elektrycznego samochodu RZ, LM dołącza do gamy najbardziej luksusowych aut w swoich segmentach z literą „L” w nazwie, obok limuzyny LS, coupe i kabrioleta LC oraz oferowanego na wybranych europejskich rynkach SUV-a LX. Jednym z najważniejszych założeń projektowych przy tworzeniu modelu Lexus LM było stworzenie wnętrza, w którym klienci czuli się komfortowo i swobodnie, jak w prywatnym odrzutowcu. Dlatego producent zastosował zasadę japońskiej gościnności Omotenashi, aby zaprojektować kabiny, które będą skrojone na miarę oczekiwań najbardziej wymagających pasażerów. Najdrobniejszy detal w środku ma zapewnić wygodę, relaks i maksymalny komfort podróży.

Lexus LM 2024 - luksusowy minivan nadjeżdża - dane techniczne

LM oferowany będzie z dwoma rodzajami kabiny – siedmiomiejscową oraz czteromiejscową. W wersji siedmiomiejscowej, środkowy rząd foteli VIP będzie miał najwięcej przestrzeni i będzie do niego najłatwiejszy dostęp. W dodatkowym trzecim rzędzie zamontowane będą składane fotele, które można złożyć, gdy potrzebna jest większa przestrzeń bagażowa. Natomiast w wersji czteromiejscowej, klienci otrzymają dwa fotele VIP z funkcją masażu oraz podnóżkami, które są ustawione naprzeciwko siebie. Pośrodku znajduje się wysuwna konsola z wyświetlaczem, umożliwiającym sterowanie systemami multimedialnymi i klimatyzacją.

Lexus LM 2024 - luksusowy minivan nadjeżdża - dane techniczne

Każdy detal wnętrza Lexusa LM został zaprojektowany z myślą o maksymalnym komforcie i wygodzie pasażerów. Fotele są bardzo wygodne, a układ klimatyzacji Lexus Climate Concierge dba o odpowiednią temperaturę, jakość powietrza oraz oświetlenie wnętrza. Dodatkowo, auto wyposażono w 48-calowy ekran HD oraz unikalne nagłośnienie Mark Levinson 3D Surround Sound, które zostało zaprojektowane specjalnie do tego modelu.

Jednym z kluczowych elementów projektowych modelu LM jest platforma GA-K, która zapewnia nisko położony środek ciężkości i duże sztywności nadwozia. Auto wyposażone jest w układ jezdny zgodny z założeniami koncepcji Lexus Driving Signature, która opiera się na zapewnieniu doskonałej kontroli i precyzji prowadzenia pojazdu, jednocześnie zapewniając wysoki poziom komfortu jazdy.

Założenia koncepcji Lexus Driving Signature obejmują m.in.:

  • Układ jezdny skonstruowany tak, aby zapewnić stabilność i pewność prowadzenia w różnych warunkach drogowych.
  • Precyzyjne i szybko reagujące układy kierownicze oraz układ hamulcowy, zapewniające płynne i pewne manewrowanie.
  • Doskonała izolacja od hałasu, drgań i wstrząsów, co przekłada się na komfort jazdy oraz odczucie luksusu.

Wszystkie te elementy składają się na poziom wyjątkowej jakości prowadzenia, który jest charakterystyczny dla samochodów marki Lexus.

Lexus LM 2024 - luksusowy minivan nadjeżdża - dane techniczne

Specyfikacja techniczna

WYMIARYNOWY LM (4- i 7-miejscowy)
Długość (mm)5130
Szerokość (mm)1890
Wysokość (mm)1945
Rozstaw osi (mm)3000
Przedni zwis (mm)1015
Tylni zwis (mm)1110
Długość wnętrza (mm)4-miejscowy: 2735 7- miejscowy: 2965
Szerokość wnętrza (mm)4- miejscowy: 1590 7- miejscowy: 1655
Wysokość wnętrza (mm)1365
NAPĘD (Europa)LM 350h
Silnik2,5-litrowy, rzędowy, 4-cylindrowy system hybrydowy
Pojemność silnika (cm3)2487
Norma emisji spalinEuro 6d
Moc maksymalna (KM/kW)250/184
Maks. moment obr. (Nm przy obr./min)239 przy 4300-4500
Przekładniae-CVT
Napęd 4×4E-FOUR
Prędkość maksymalna (km/h)190

Źródło: materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *