Redaktor | Fotograf

Obecna generacja Lexusa ES jest już z nami od jakiegoś czasu. W związku z tym, Japończycy muszą myśleć o aktualizowaniu oferty, tak aby model wciąż był konkurencyjny. Tym razem drobny lifting tej limuzyny obejmie jej wnętrze. ES otrzyma zaktualizowane multimedia, a także kilka nowych rozwiązań technologicznych. Zmiany nie będą duże, ale z pewnością nieco odświeżą model.

Konkurencja w segmencie klasy wyższej premium jest teraz bardzo duża. Nic więc dziwnego, że każdy chce mieć jak najlepszą ofertę. Nie inaczej jest w przypadku Lexusa, który nieco odświeżył swoją propozycję w tej klasie, czyli model ES. Zmiany nie są co prawda duże, i dotyczą wnętrza auta, jednak sprawiają, że limuzyna jest znacznie przyjemniejsza w odbiorze. W końcu rozwiązania dotyczące wyświetlaczy i technologii stają się najszybciej przestarzałe, w związku z szybkim rozwojem tej gałęzi motoryzacji.

Lexus ES przechodzi drobny lifting - nowe multimedia i zmiany w środku

Aby temu zapobiec, Lexus zastosował kilka nowoczesnych rozwiązań. Najbardziej zauważalną różnicą będzie konsola środkowa. Zniknie z niej dość przestarzały touchpad. W jego miejsce pojawią się dwa uchwyty na napoje. Ponadto w środku znajdziemy teraz porty USB-C. Nieco mniej widoczne zmiany zostały zastosowane w softwarze. Lexus ES obsługuje teraz bezprzewodowo Apple CarPlay. Niestety, aby korzystać z Android Auto wciąż trzeba podłączyć się przez kabel. Ponadto, limuzyna może być teraz stale online, oferując informacje dotyczące korków, aktualizację oprogramowania, a także usługę E-Call.

Lexus ES przechodzi drobny lifting - nowe multimedia i zmiany w środku

Lexus zadbał także, aby auto było w pełni zintegrowane ze smartfonem. Stworzył specjalną aplikację o nazwie Lexus Link, dzięki której użytkownicy będą mogli odblokować lub zamknąć auto, a także ustawić klimatyzację zdalnie. Na pokładzie znalazł się także asystent głosowy, którego można wywołać komendą “Hej Lexus”. Do Europy trafi także wersja wyposażenia F Sport Design, która otrzyma bardziej sportową stylistykę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zmiany wejdą w życie już w 2023 roku. Dzięki nim, limuzyna Lexusa powinna być nieco bardziej konkurencyjną ofertą względem rywali.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *